Dwukrotny mistrz olimpijski trenuje... w wannie w garażu

Inne
Dwukrotny mistrz olimpijski trenuje... w wannie w garażu
fot. PAP
Alistair Brownlee, dwukrotny mistrz olimpijski (2012 i 2016) i świata (2009 i 2011) w triathlonie, nie rezygnuje z treningów podczas pandemii koronawirusa.

Brytyjczyk Alistair Brownlee, dwukrotny mistrz olimpijski (2012 i 2016) i świata (2009 i 2011) w triathlonie, nie rezygnuje z treningów podczas pandemii koronawirusa. W garażu domu w Leeds skonstruował pięciometrowy "basen" i w nim trenuje codziennie przez 45 minut.

31-letni Brownlee, który przygotowuje się do igrzysk w Tokio 2021, pływa w miejscu w gigantycznej wannie, walcząc z siłą prądu wody wytwarzaną przez specjalne urządzenie. „To jak pływanie pod prąd w szybko płynącej rzece” – opisał obrazowo swoje stacjonarne treningi w rozmowie z dziennikarzem „The Sun”.

 

Zawodnik przyznał, że czuł rozczarowanie z powodu przełożenia o rok terminu igrzysk, ale wierzy, że uda mu się zbudować ponownie formę.

 

„Na tydzień przed tym, jak ogłoszono decyzję o odwołaniu tegorocznych igrzysk, czułem się znakomicie i wiedziałem, że forma jest wysoka. Cóż, mam nadzieję, że za rok będę równie dobry” – dodał.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alistair Brownlee (@alistair.brownlee)

 

W styczniu ogłosił publicznie, że zamierza wystartować w Tokio i będzie walczył o kolejne złoto. Wcześniej zapowiadał rezygnację ze wszystkich startów, w tym olimpiady, gdyż chciał spełnić swoje marzenie, którą jest rywalizacja w najsłynniejszych zawodach tej dyscypliny - Iron Man na Hawajach. Planów nie udało się zrealizować do tej pory z powodu urazów, które nękały go w ostatnich latach.

 

Zawody Iron Man na Hawajach odbywają się długich dystansach: triathloniści płyną 3,85 km (wokół wyspy Waikiki), pokonują trasę rowerową 180,2 km (Around-Oahu Bike Race) i kończą zmagania dystansem maratońskim (42,195 m) w Honolulu.

 

Igrzyska w Tokio będą jego czwartą olimpiadą. W Londynie i Rio de Janeiro stał na podium z młodszym o dwa lata bratem Jonathanem, który był w 2012 trzeci, a w 2016 wicemistrzem.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze