Nowy trener Herthy komplementuje rywala Piątka

Piłka nożna
Nowy trener Herthy komplementuje rywala Piątka
fot. PAP
Nowy trener Herthy BSC komplementuje Matheusa Cuhnę.

Bruno Labbadia w ubiegły czwartek objął stanowisko trenera Herthy BSC. Niemiecki szkoleniowiec jest podekscytowany możliwością pracy w stołecznym klubie. Po niespełna tygodniu treningów 54-latek szczególnie komplementował brazylijskiego napastnika – Matheusa Cuhnę, który być może za kadencji Labbadii będzie musiał rywalizować o miejsce w składzie z Krzysztofem Piątkiem.

Od poniedziałku zawodnicy berlińskiej drużyny trenują pod zwierzchnictwem nowego szkoleniowca. Labbadia ma dać nową jakość Herthcie, która w tym sezonie zawodzi. Początek jego misji w Berlinie przypadł na bardzo trudny okres, gdy z powodu koronawirusa od ponad miesiąca nie są rozgrywane mecze Bundesligi.

 

Pandemia koronawirusa przewróciła sportowy kalendarz do góry nogami. Wprawdzie wiele niemieckich zespołów wznowiło już treningi, ale odbywają się one w szczególnych warunkach, z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Niemiecka Liga Piłkarska (DFL) przesunęła z najbliższego piątku na 23 kwietnia telekonferencję, na której być może zostanie wyznaczona data wznowienia rozgrywek Bundesligi. Ostatni mecz przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa rozegrano 11 marca.

 

CZYTAJ TEŻ: Wichniarek: Labbadia to szansa na nowe życie dla Piątka

 

Z kolei do 31 sierpnia w Niemczech będą zabronione wszelkie imprezy masowe ze względu na pandemię koronawirusa - ogłosiła w środę kanclerz Angela Merkel. Oznacza to, że jeśli rozgrywki Bundesligi zostaną wznowione, mecze będą się toczyć przy pustych trybunach.

 

- Obecna sytuacja nie ma za wiele wspólnego z futbolem. Trzeba jednak sobie jakoś radzić w tych trudnych czasach. Mecze bez kibiców to bardzo smutna informacja, ale obecnie to konieczność. Przynajmniej będziemy mogli dostarczyć rozrywkę fanom, którzy zasiądą przed telewizorami – stwierdził Labbadia, który odpowiedział na pytania za pośrednictwem klubowych mediów.

 

Na portalu bz-berlin.de czytamy zapis wywiadu z trenerem Herthy, który komplementował młodego napastnika berlińczyków. Mowa o niespełna 21-letnim Cuhny. Brazylijczyk - podobnie jak Piątek - zasilił klub ze stolicy Niemiec w zimowym oknie transferowym.

 

- Od niego aż bije chęć do gry w piłkę. Jego atuty to z pewnością: ruchliwość, siła oraz dynamika. Umie odnaleźć się sytuacji sam na sam. Widać, że ma wielki apetyt na strzelanie goli – powiedział Labbadia (w przeszłości świetny napastnik) o Cuhny, za którego zapłacono w styczniu 18 mln euro.

 

Cuhna po transferze z RB Lipsk w barwach Herthy wystąpił w czterech meczach. Dotychczas strzelił dwa gole oraz zanotował jedną asystę w nowej ekipie. Młodzieżowy reprezentant Brazylii do tej pory czterokrotnie tworzył duet napastników wraz z Piątkiem, ale nie wiadomo, jaki pomysł na grę ma Labbadia.

 

Rozgrywki w lidze niemieckiej zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa po 25 kolejkach. Hertha zajmuje w tabeli 13. miejsce.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze