Transferowe plany Ślepska. Dwaj mistrzowie świata mogą trafić do Suwałk?

Siatkówka
Transferowe plany Ślepska. Dwaj mistrzowie świata mogą trafić do Suwałk?
fot. Cyfrasort
Mateusz Mika i Artur Szalpuk występowali razem w Treflu Gdańsk.

Prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki Wojciech Winnik w rozmowie z Radiem Białystok przyznał, że klub prowadzi rozmowy m.in. z Mateuszem Miką i Arturem Szalpukiem. W ekipie z Suwałk może pojawić się aż sześciu nowych siatkarzy.

W rozmowie z Radiem Białystok Winnik zdradził kilka nazwisk, którymi jest zainteresowany klub z Suwałk. Wspomniał m.in. o tym, że drużynę mogą wzmocnić Mateusz Mika – mistrz świata 2014 oraz Artur Szalpuk – mistrz świata 2018. Obaj siatkarze grali już razem w jednym ligowym klubie – w sezonie 2017/18 reprezentowali barwy Trefla Gdańsk.

Mika, który podczas siatkarskiego mundialu w Polsce pokazał ogromny potencjał, w ostatnich latach borykał się z kontuzjami. 29-letni przyjmujący nie był w stanie wrócić do dawnej, świetnej dyspozycji ani w Asseco Resovii (2018–19), ani w Indykpolu AZS Olsztyn (2019–20), stracił też miejsce w reprezentacji. Szalpuk ostatniego sezonu w PGE Skrze Bełchatów również nie może zaliczyć do udanych. Miał problemy zdrowotne i nie pokazał pełni swych możliwości. 25-letni przyjmujący jest łączony również z ekipą Verva Warszawa Orlen Paliwa. Czy przeprowadzka do Suwałk byłaby dla obu siatkarzy szansą na odbudowanie dobrej formy?

Sternik klubu z Suwałk wspomniał także o zainteresowaniu dwoma innymi przyjmującymi – Marcinem Walińskim z Aluron Virtu CMC Zawiercie i Patrykiem Łabą, który w ostatnim sezonie występował w Krispol 1. Lidze w AZS AGH Kraków. Czyżby mieli się oni pojawić w Ślepsku, gdyby nie udało się ściągnąć Miki lub Szalpuka? Przypomnijmy, że umowę z klubem przedłużył ostatnio inny przyjmujący – Jakub Rohnka, a nie wiadomo jeszcze, czy w drużynie pozostanie Kamil Skrzypkowski.

MKS Ślepsk Malow Suwałki przedłużył kontrakt z kolejnym siatkarzem

MKS Ślepsk Malow Suwałki informował wcześniej, że – obok Rohnki – w kolejnym sezonie zagrają w klubie: atakujący Bartłomiej Bołądź, libero Paweł Filipowicz i środkowy Cezary Sapiński. Z ekipą rozstał się natomiast przyjmujący Nicolas Szerszeń, który wraca do Asseco Resovii.

Jak przyznał prezes Winnik, klub prowadzi również negocjacje z kilkoma obecnymi zawodnikami, m.in. środkowym Andreasem Takvamem (mówiło się o zainteresowaniu tym zawodnikiem ze strony Asseco Resovii), rozgrywającym Joshuą Tuanigą i wspomnianym Skrzypkowskim.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie