Piłkarze we Francji odmawiają gry. Chcą zatwierdzenia sezonu

Piłka nożna
Piłkarze we Francji odmawiają gry. Chcą zatwierdzenia sezonu
fot. PAP
Piłkarze grający w Ligue 1 oraz w Ligue 2 wzięli udział w anonimowej ankiecie. Prawie wszyscy nie chcą wybiegać na boisko w najbliższym czasie

Włodarze francuskiego futbolu przeprowadzili internetową ankietę wśród piłkarzy występujących na boiskach Ligue 1 oraz Ligue 2. Aż 94 procent zawodników nie chce wybiegać na boisko, jeżeli nie będą mieć absolutnej gwarancji bezpieczeństwa w dobie pandemii koronawirusa. Aż 80 procent chciałoby zakończenia sezonu z zatwierdzeniem obecnych rezultatów.

Rozgrywki Ligue 1 zostały wstrzymane po 28. kolejkach. Pojawił się plan, aby zmagania zostały wznowione i dokończone od 17 czerwca do 25 lipca. Nowy sezon miałby wystartować 23 sierpnia.

 

Przeciwni takim rozwiązaniom są sami piłkarze występujący w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych we Francji. Aż 94 procent z nich nie zamierza wybiegać na boisko, jeżeli nie będą czuć się bezpieczni. Nie podoba im się także pomysł rozgrywania spotkań przy pustych trybunach.

 

Zobacz także: Francuzi planują powrót do gry! Podali możliwe terminy

 

Pojawił się także pomysł, aby zmagania w Ligue 1 oraz w Ligue 2 zostały anulowane, ale i tutaj większość piłkarzy - aż 80 procent, jest przeciwna takiemu rozwiązaniu, chcąc aby rozgrywki były zatwierdzone.

 

Co ciekawe, władze francuskiego futbolu podjęły decyzję o anulowaniu sezonu w niższych ligach - amatorskich. To spotkało się ze sporą krytyką niektórych klubów. Wniosek do sądu arbitrażowego skierował już występujący w National 2 (czwarty poziom) i walczący o awans zespół Sedanu, który w chwili zawieszenia rozgrywek zajmował drugie miejsce z pięcioma punktami straty do pierwszego miejsca i zaledwie czterema golami straconymi w 21 spotkaniach.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze