Siatkarski klub ogłosi upadłość?

Siatkówka
Siatkarski klub ogłosi upadłość?
fot. CyfraSport
Jeszcze w sezonie 2018/2019 KSZO rywalizowało w najwyższej klasie rozgrywkowej...

Wiele wskazuje na to, że siatkarki KSZO Ostrowiec nie przystąpią w przyszłym sezonie do rozgrywek pierwszej ligi. Radio Ostrowiec dotarło do informacji, że spółka KSZO S.A. prawdopodobnie ogłosi upadłość z związku z ogromnymi problemami finansowymi. Być może nie oznaczałoby to jednak zniknięcia Ostrowca Świętokrzyskiego z siatkarskiej mapy Polski, bowiem rozważana jest koncepcja budowy nowej drużyny na bazie młodych siatkarek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

O finansowych problemach KSZO informowaliśmy już w 2019 roku. Najpierw klub miał ogromne problemy z uzyskaniem licencji na grę na zapleczu elity w sezonie 2019/2020. Ostatecznie drużyna została dopuszczona do rozgrywek, ale dopiero po pierwszej kolejce. W listopadzie pojawiły się kolejne kłopoty, bowiem w związku z niezrealizowaniem umów z klubu odeszły wtedy cztery kolejne zawodniczki.

 

Sezon 2019/2020 siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego zakończyły z siedmioma punktami na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Pierwszoligowa drużyna utrzymała się w rozgrywkach dzięki decyzji PZPS o braku spadków oraz po wcześniejszym wycofaniu się zespołów z Dąbrowy Górniczej i Torunia.

 

Kłopoty KSZO! Odchodzą kolejne siatkarki

 

Na przełomie lutego i marca 2020 roku miasto podjęło decyzję, że do klubu trafi 200 tysięcy złotych z miejskiego budżetu. Pierwsze 80 procent, czyli 160 tysięcy złotych zostało jednak zajętych przez komornika i nie zostało przeznaczone na zaległe wynagrodzenia dla siatkarek. Te czekają na pieniądze już kilka miesięcy. Jak na razie - w związku z przedwczesnym zakończeniem sezonu - rozjechały się do swoich domów i czekają na rozwój sytuacji.

 

Ta nie wygląda zaś różowo dla klubu, który jeszcze niedawno grał na najwyższym poziomie rozgrywek. Radio Ostrowiec informuje, że "prawdopodobnie spółka KSZO S.A ogłosi upadłość, co oznacza koniec I ligi siatkarek". Przedstawiciele radia próbowali skontaktować się z prezesem klubu Mirosławem Buszkiewiczem oraz dyrektorem sportowym Dawidem Ogórkiem, ale ich telefony milczą.

 

Jest jednak szansa, że ogłoszenie upadłości KSZO nie będzie oznaczało końca siatkówki w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pojawiła się bowiem koncepcja budowy nowej drużyny na bazie siatkarek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Te w minionym sezonie wygrały III ligę i wywalczyły awans klasę wyżej. Dyrekcja ostrowieckiej szkoły sportowej chce gry w drugiej lidze, ale potrzebuje do tego wsparcia władz samorządowych.

 

– Miasto chętnie wsparłoby finansowo drużynę siatkarek KSZO SMS. Myślę, że byłoby to dla wszystkich bardziej transparentne, czytelniejsze i zdrowsze. Pieniądze, które byłyby tam przekazywane faktycznie trafiałyby na rozwój tej dyscypliny. Do zawodniczek, trenerów i na rozwój sekcji siatkarek – podkreśla wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Piotr Dasios.

 

Ostateczną decyzję co do startu SMS KSZO w drugoligowych rozgrywkach podejmie Świętokrzyski Związek Piłki Siatkowej. W tym momencie nie wiadomo jednak, kiedy siatkarze i siatkarki wrócą na parkiety ze względu na pandemię koronawirusa.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie