Widzew zebrał już ponad 153 tysiące złotych. Wielka pomoc na ogólnopolską skalę

Siatkówka
Widzew zebrał już ponad 153 tysiące złotych. Wielka pomoc na ogólnopolską skalę
fot. materiały prasowe
Widzew zebrał już ponad 153 tysiące złotych. Wielka pomoc na ogólnopolską skalę

Kibice Widzewa zebrali już ponad 153 tysiące złotych, które pomagają w walce z koronawirusem placówkom medycznym w całym kraju.

Trwa wielka zbiórka pieniędzy organizowana przez fanów Widzewa pod hasłem „Widzew dla szpitali”. W piątek 17 kwietnia pomysłodawcy akcji, czyli kibice ze Stowarzyszenia „Fanatycy Widzewa” i „Wiary spod Zegara”, zrealizowali zakup kolejnych środków pomocowych, w tym materiałów ochrony osobistej, i przekazali je do wybranych szpitali. Wśród otrzymanych produktów znalazło się również 9 palet artykułów, takich jak ręczniki papierowe czy chusteczki higieniczne, przekazanych bezpłatnie przez dobrze znaną markę Foxy, należącą do firmy ICT Poland Sp. z o.o..

 

Warto zaznaczyć, że akcja „Widzew dla Szpitali” zatacza coraz szersze kręgi. Na wsparcie w jej ramach liczyć może już nie tylko wytypowane przez organizatorów 14 placówek medycznych w Łodzi i regionie, ale także szpitale w innych częściach kraju. Materiały zakupione ze środków ze zbiórki trafiły już również do przedstawicieli służby zdrowia w województwach: mazowieckim, wielkopolskim czy świętokrzyskim. Na zebrane już ponad 153 tysiące złotych złożyły się wpłaty od ponad 2300 darczyńców. Kwota nadal rośnie, a akcja, której celem pierwotnie było uzyskanie 110 tysięcy złotych na 110-lecie istnienia Widzewa Łódź, potrwa jeszcze 9 dni, więc jej końcowy efekt może być dużo większy.

Zobacz także. Skaut Rennes: Francuskie kluby rzadko śledzą Ekstraklasę

 

Tak zresztą zakładają inicjatorzy zbiórki „Widzew dla szpitali”. - Na dziś naszym kolejnym celem jest kwota 191 000 zł, czyli wartość nawiązująca do 1910 roku, na który datuje się założenie naszego klubu. Jestem pewien, że przy takim jak dotychczas odzewie kibiców, jesteśmy w stanie ją osiągnąć. Nie możemy uczestniczyć w meczach Widzewa, więc chcemy w ten sposób spożytkować naszą energię - przyznaje Maciej Malesa ze Stowarzyszenia „Fanatycy Widzewa”.

 

Szczegóły akcji, w którą zaangażował się również klub Widzew Łódź, znajdują się na stronie zbiórki: https://zrzutka.pl/47yzdt, gdzie każdy może w prosty sposób wesprzeć inicjatywę dowolną kwotą. 

 

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za bezcenną pomoc, która pozwala pracownikom służby zdrowia mierzyć się z rozprzestrzeniającą się, zagrażającą zdrowiu i życiu epidemią koronawirusa. Zaangażowanie środowiska kibicowskiego sprawia, że lekarze i personel medyczny w tej nierównej walce z niewidzialnym wrogiem nie pozostają bez szans i mogą z nadzieją walczyć o zwycięstwo - dla nas wszystkich.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie