Anastasi zaapelował do władz PlusLigi! "Nie marnujmy czasu!"

Siatkówka
Anastasi zaapelował do władz PlusLigi! "Nie marnujmy czasu!"
fot. Cyfrasport
Andrea Anastasi zaapelował do władz PlusLigi o podjęcie decyzji w sprawie przyszłości rozgrywek.

W związku z pandemią koronawirusa rozgrywki PlusLigi stoją pod znakiem zapytania. Trenerzy nie znają terminu wznowienia rywalizacji, więc nie wiedzą, jak skompletować i poprowadzić swoje zespoły. Głos w tej sprawie zabrał szkoleniowiec Vervy Warszawa Orlen Paliwa Andrea Anastasi. "Priorytetem są kluby i ludzie, którzy pracują wokół nich. Z tego powodu potrzebujemy decyzji, bez marnowania czasu!" - napisał Włoch na Twitterze.

Koronawirus pokrzyżował plany siatkarzy. Nie dość, że sytuacja nie pozwoliła na rozegranie najciekawszej części poprzedniego sezonu, czyli fazy play-off, to jeszcze nie wiadomo, kiedy będzie można wrócić na parkiety, by rozpocząć nowy sezon.

 

Władze Polskiej Ligi Siatkówki planują rozegranie letniej ligi, która miałaby pomóc zespołom w przygotowaniu do regularnego sezonu.

 

– Rywalizacja toczyć się będzie na piasku. Jeśli sytuacja pozwoli, rozgrywki te ruszą pod koniec lipca lub na początku sierpnia – powiedział pełnomocnik zarządu PLS Artur Popko.

 

ZOBACZ: Nowy pomysł PLS! Siatkarze zagrają w letniej PlusLidze?

 

Nie podano jednak konkretnych terminów, które mogłyby być wyznacznikiem dla trenerów i włodarzy klubów. Szkoleniowcy nie mają jeszcze skompletowanych zespołów, a nawet gdy będą mieli, to nie wiedzą w jaki sposób rozpocząć przygotowania. Stawia to głowy zespołów w bardzo niekomfortowej sytuacji.

 

Jako pierwszy głos w tej sprawie zabrał trener Andrea Anastasi. Szkoleniowiec drugiej ekipy poprzedniego sezonu zaapelował do osób rządzących kalendarzem rozgrywek o wypracowanie wspólnego stanowiska i ogłoszenie decyzji.

 

"Musimy rozpocząć PlusLigę wcześniej, żeby dać reprezentacji Polski czas na przygotowanie do igrzysk olimpijskich w 2021 roku. Teraz priorytetem są kluby i ludzie, którzy pracują wokół nich. Z tego powodu potrzebujemy decyzji, bez marnowania czasu!" - napisał na Twitterze.

 

 

Verva zakończyła poprzedni sezon na drugim miejscu w tabeli. Nie otrzymała srebrnego medalu, lecz zagwarantowała sobie miejsce w Lidze Mistrzów. Wiadomo, że w klubie mają zostać czołowi zawodnicy, czyli Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek, Bartosz Kwolek i Igor Grobelny. Na Torwarze z pewnością nie zobaczymy już Antoine Brizarda, który przeniósł się do Zenita Petersburg. Klub ma opuścić również francuski przyjmujący Kevin Tillie.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie