Plany reprezentacji siatkarzy. Trzy turnieje towarzyskie, możliwa zmiana terminu ME

Siatkówka
Plany reprezentacji siatkarzy. Trzy turnieje towarzyskie, możliwa zmiana terminu ME
fot. Cyfrasport
Vital Heynen chce, by reprezentacja Polski zagrała w trzech turniejach towarzyskich.

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Vital Heynen chciałby rozegrać trzy towarzyskie turnieje w zbliżającym się sezonie reprezentacyjnym. Wciąż nie wiadomo, czy i w jakiej formie odbędzie się Liga Narodów, możliwa jest też zmiana terminu ME 2021.

– Trener Vital Heynen chce trzech turniejów z udziałem reprezentacji Polski. Jednym z nich ma być planowany na 9–11 lipca Memoriał Wagnera. Mają to być imprezy towarzyskie z udziałem czterech reprezentacji – poinformował w magazynie #7strefa wiceprezes PZPS Ryszard Czarnecki.
 
– Takie są plany, ale oczywiście to wszystko zależy od tego, jaka będzie sytuacja z pandemią koronawirusa – zaznaczył. 
 
 
Polska wraz z Czechami, Estonią i Finlandią będzie współgospodarzem ME siatkarzy 2021. Jak przyznał Czarnecki, turniej ten może zostać rozegrany już na początku przyszłego roku.
 
– Przypomnę, że mamy też na głowie kwestię organizacji mistrzostw Europy 2021. Teoretycznie mają się one odbyć po igrzyskach olimpijskich, czyli między końcem sierpnia a początkiem października. Są jednak pomysły, by przeprowadzić je wcześniej, w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Jeśli tak się stanie, to również będzie oznaczało korektę planów treningowych – stwierdził wiceprezes PZPS.
 
RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze