PSG funduje 25 000 obiadów dla służb medycznych paryskich szpitali

Piłka nożna
PSG funduje 25 000 obiadów dla służb medycznych paryskich szpitali
Fot. PSG
PSG funduje 25 000 obiadow dla służb medycznych paryskich szpitali

Do 1 200 obiadów dziennie przygotowywanych jest w kuchniach stadionu Parc des Princes, na którym swoje mecze rozgrywa najlepsza francuska drużyna piłkarska. Wszystkie trafiają do paryskich szpitali, gdzie trwa nieustanna walka z koronawirusem.

60 wolonatriuszy stowarzyszenia Street Food uwija się jak w ukropie, żeby przygotować posiłki i dostarczyć je do centrów dystrybucji poszczególnych szpitali. Klub oddał do dyspozycji nie tylko nowocześnie wyposażone kuchnie, ale również środki lokomocji, umożliwiające rozwożenie obiadów.

 

Decyzję podjął szef PSG, Nasser el-Khelaiffi, kiedy epidemia koronawirusa wybuchła w Paryżu i na przedmieściach. Prezes PSG jest dumny z przeprowadzanej akcji: "Przeżywamy światowy kryzys, który nie ma precedensu. Chcemy przyłączyć się do akcji zwalczania pandemii w konkretny sposób. Nasza wspólnota sportowa chce wesprzeć tych, którzy codziennie znajdują się na pierwszej linii frontu. To prawdziwi bohaterowie. Z niecierpliwością czekamy na wznowienie rozgrywek Ligue 1, żeby nasi kibice mogli bezpośrednio wyrazić im wdzięczność na trybunach Parc des Princes".

 

ZOBACZ: Fogiel: Trójkolorowi z odsieczą dla personelu francuskich szpitali

 

Projekt PSG jest finansowany częściowo przez sprzedaż 1 500 koszulek ze specjalnym nadrukiem TOUS UNIS (Wszyscy Razem). Sama ta akcja przyniosła 217 000 euro dochodu. Zebrane środki, oprócz sfinansowania obiadów, mają również pomoc w wyposażeniu pokojów wypoczynkowych dla ekip medycznych.

 

Do akcji PSG przyłączyło się kilku znanych partnerów klubu m.in. koncern Coca-Cola, który przeznaczył na ten szlachetny cel 20 000 butelek swojego napoju. Na zewnątrz stadionu do murów otaczających słynną arenę przymocowano duże plakaty, przypominające różne akcje solidarnościowe klubu.

 

Wsparcia udzielić może każdy. Wystarczy wejść na specjalną platformę za pośrednictwem portalu PSG.fr.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

Tadeusz Fogiel

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze