Aguero uczy brytyjskie dzieci mówić po hiszpańsku

Piłka nożna
Aguero uczy brytyjskie dzieci mówić po hiszpańsku
fot. PAP
Aguero uczy brytyjskie dzieci mówić po hiszpańsku

Argentyńczyk Sergio Aguero z Manchesteru City, najskuteczniejszy zagraniczny piłkarz w historii Premier League, wykorzystuje przerwę w sezonie, aby m.in. uczyć brytyjskie dzieci języka hiszpańskiego. Rozgrywki w Anglii są wstrzymane z powodu koronawirusa.

Reprezentant Argentyny bierze udział w akcji zorganizowanej przez BBC w ramach inicjatywy szkoły domowej - obecnie placówki edukacyjne w Wielkiej Brytanii są zamknięte z powodu pandemii.

 

Słynny piłkarz uczy np. liczenia w języku hiszpańskim. Jego lekcje stały się dostępne w czasie, gdy dzieci w Wielkiej Brytanii zwykle wracały do szkoły po świętach.

 

"To jest trudny okres dla dzieci, a także dla rodziców, starających się skoncentrować je na edukacji w domu" - przyznał 31-letni Argentyńczyk.

Zobacz także: Ronaldo imprezuje wraz z rodziną. Gwiazdor spotkał się z hejtem (WIDEO)

 

Aguero, występujący w Manchesterze City od 2011 roku, jest z dorobkiem 180 bramek najskuteczniejszym zagranicznym piłkarzem w historii Premier League.

 

W obecnym sezonie zaliczył 16 ligowych trafień.

 

Rywalizacja w Premier League z powodu pandemii koronawirusa została wstrzymana 11 marca. Przerwa miała potrwać do końca kwietnia, ale niedawno zdecydowano, że ten okres zostanie przedłużony do odwołania.

 

Po niedawnych rozmowach z 20 klubami Premier League oświadczyła, że jej celem pozostaje ukończenie sezonu, jednak na tym etapie wszystkie daty są niepewne. 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze