Członek zespołu medycznego PZPN podał wstępną datę powrotu do treningów grupowych

Piłka nożna
Członek zespołu medycznego PZPN podał wstępną datę powrotu do treningów grupowych
fot. Cyfrasport
Członek zespołu medycznego PZPN podał wstępną datę powrotu do treningów grupowych

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Pawlaczyk był gościem Bożydara Iwanowa w Cafe Futbol. Członek zespołu medycznego PZPN opowiedział o szczegółach planu powrotu piłkarzy Ekstraklasy do treningów. - Mam nadzieję, że 4 maja rozpoczną się treningi grupowe – przyznał Pawlaczyk.

Bożydar Iwanow: Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk, a także z prezesem PZPN-u Zbigniewem Bońkiem, odbyło się w środku tygodnia. W czwartek słyszeliśmy wypowiedź premiera Morawieckiego odnośnie planu powrotu piłkarzy Ekstraklasy do treningów. Z kolei w piątek złożyliście przygotowany już projekt. Został on sporządzony już wcześniej, a teraz wymagał małej modyfikacji?

 

Krzysztof Pawlaczyk: Tak jak zmienia się sytuacji w kraju, jeśli chodzi o pewne obostrzenia, co do możliwości poruszania się w chodzeniu do parków, czy biegania po lesie. My również musieliśmy adaptować warunki wprowadzania tego programu. Nie ukrywamy, że Ekstraklasa rozpoczęła ten projekt kilka dni po odwołaniu pierwszych meczów. Projekt, który powstał zakłada zasady bezpiecznego wejścia w trening i tego, żeby za jakiś czas zacząć grać. Tak naprawdę czekamy na to co będzie działo się w kraju. Optymistyczne jest fakt, że w pewien sposób sami radzimy sobie z pandemią koronawirusa. Powoli przyzwyczailiśmy się do nowych zasad panujących w dobie epidemii. Teraz trzeba przyzwyczajać do sportu. Izolacja doprowadza do depresji. W piłce nożnej, jak w każdym sporcie, trzeba walczyć.

 

Gol jedynym piłkarzem Cracovii niegodzącym się na obniżkę pensji

 

Ten pierwszy etap, w tym projekcie, polegać będzie głównie na monitoringu. Proszę nam zdradzić kilka szczegółów, jak będzie to wyglądało?

 

Będzie polegało to na izolacji sportowej. Taką nazwę przyjęliśmy. Czyli będą to powszechne zasady ograniczenia opuszczania mieszkań i braku kontaktu z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie. Monitoring będzie polegał na codziennej ankiecie medycznej przygotowanej przez Ekstraklasę. W momencie, gdy otrzymamy pozwolenia na treningi, wówczas będziemy monitorować piłkarzy oraz wszystkich pracowników klubów.

 

 

Cała rozmowa z Krzysztofem Pawlaczykiem w załączonym materiale wideo.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie