Czy Sander zagra w Bełchatowie? Prezes PGE Skry apeluje o spokój

Siatkówka
Czy Sander zagra w Bełchatowie? Prezes PGE Skry apeluje o spokój
fot. PAP
Taylor Sander (u góry ekranu) w barwach reprezentacji USA

Konrad Piechocki był gościem programu "Poranek z Polsatem Sport". Prezes PGE Skry odniósł się do informacji, jakoby reprezentant USA Taylor Sander miałby zagrać w klubie z Bełchatowa.

Informacje o tym, że Sander miał zawrzeć wstępne porozumienie z zespołem z Bełchatowa, pojawiły się pod koniec marca. Przedstawiciele PGE Skry nie potwierdzali jednak oficjalnie tych rewelacji. 16 kwietnia włoski dziennikarz Gian Luca Pasini poinformował za to, że amerykański przyjmujący wcale nie musi trafić do Polski. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro znalazł się bowiem w orbicie zainteresowań Sir Safety Perugia oraz Leo Shoes Modena.

 

CZYTAJ TEŻ: Włoskie media: Muzaj znalazł nowy klub!

 

Gościem Jerzego Mielewskiego w programie "Poranek z Polsatem Sport był włodarz bełchatowskiego klubu Konrad Piechocki. Gospodarz magazynu wykorzystał tę okazję do wyjaśnienia kwestii transferu Sandera. - Pojawiła się informacja, że Taylor Sander będzie jednak grał we Włoszech, a wcześniej informowano, że to jest zawodnik niemal pewny PGE Skry Bełchatów. Będzie Amerykanin w Bełchatowie? - zapytał Mielewski.

 

- Wszyscy jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji i ciężko powiedzieć, jaki ona będzie miała finał. Ja już słyszałem o jednym ruchu transferowym w PGE Skrze przez Skype'a, o innym na razie nie będę informował. Powiem tak - zachowajmy spokój. Jestem pewny, że PGE Skra będzie mocna i będzie biła się nie tylko na polskiej arenie - odpowiedział dyplomatycznie Piechocki.

 

 

Sander w zeszłym roku trafił do rosyjskiego Dynama Moskwa, jednak nabawił się kontuzji barku i nie miał okazji zaprezentować swoich umiejętności na parkiecie. W przeszłości bronił barw BluVolley Verona i był to jego pierwszy europejski zespół. W sezonie 2017-2018 grał w ekipie Cucine Lube Civitanova. Oprócz gry we Włoszech, Sander występował w chińskim Beijing Volleyball i brazylijskim Sada Cruzeiro.

 

Program "Poranek z Polsat Sport" od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 do 9:00 w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie