Pogoń rozpoczęła proces izolacji

Piłka nożna
Pogoń rozpoczęła proces izolacji
fot. Cyfrasport
Wyznaczona przez Pogoń Szczecin grupa piłkarzy pierwszego zespołu w poniedziałek rozpoczęła proces izolacji.

Wyznaczona przez Pogoń Szczecin grupa piłkarzy pierwszego zespołu w poniedziałek rozpoczęła proces izolacji. To część opracowanego przez kluby i PZPN planu powrotu do gry.

Drużyny PKO BP Ekstraklasy przygotowują się pomału do powrotu na boiska. Jako pierwsza zrobiła to Pogoń Szczecin, która w poniedziałek ogłosiła izolację wyznaczonych przez klub piłkarzy pierwszego zespołu, trenerów oraz osób wspierających funkcjonowanie drużyny.
 
Celem izolacji jest uniknięcie zakażenia koronawirusem. Cały proces ma potrwać do 3 maja, a po tej dacie członkowie klubu przejdą testy na obecność SARS-CoV-2. Następnie zaplanowane jest prowadzenia zajęć w kilkuosobowych grupach. Takie same zasady obejmują nie tylko pierwszy zespół, ale także drużynę rezerw oraz młodzieżowców z drużyny U-18. To część planu opracowanego przez kluby Ekstraklasy i PZPN.
 
"Izolacji poddani zostaną nie tylko piłkarze, trenerzy i wytypowani pracownicy, ale też pomieszczenia wewnętrzne obiektów treningowych, np. szatnie, z których nie będzie można korzystać. Do 3 maja możliwe są wyłącznie treningi indywidualne zawodników" - poinformował klub.
 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Pogoń zajmuje obecnie szóste miejsce.
seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie