Polski piłkarz wsparł szpital. Dorzucił się… właściciel klubu

Piłka nożna
Polski piłkarz wsparł szpital. Dorzucił się… właściciel klubu
fot. CyfraSport
Jacek Góralski zdecydował się wesprzeć jeden ze szpitali w rodzinnej Bydgoszczy

Reprezentant Polski i piłkarz Kairata Ałmaty Jacek Góralski zdecydował się wesprzeć jeden ze szpitali w rodzinnej Bydgoszczy. Do akcji pomocy włączył się także właściciel Kairata, biznesmen Kairat Boranbayev.

O całej sprawie poinformował w poniedziałek dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Piotr Wołosik. Pochodzący z Bydgoszczy Jacek Góralski postanowił niedawno wesprzeć finansowo jeden ze szpitali w swoim rodzinnym mieście.

 

Gdy o geście defensywnego pomocnika Kairata Ałmaty dowiedział się Kairat Boranbayev, właściciel kazachskiego klubu, w którym Polak występuje od stycznia, także postanowił dorzucić swoją cegiełkę do walki z epidemią koronawirusa. Ostatecznie szpital wsparł finansowo także biznesmen, który szefuje wicemistrzowi Kazachstanu.

 


Góralski to wychowanek Zawiszy Bydgoszcz. Występował także w Wiśle Płock, Jagiellonii Białystok i Łudogorcu Razgrad. Z tym ostatnim klubem zdobył dwa mistrzostwa i Superpuchar Bułgarii. W reprezentacji Polski 27-latek wystąpił 11 razy i zdobył jedną bramkę.

 

Serwis Transfermarkt.de wycenia polskiego pomocnika na 2,5 mln euro.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze