Porozumienie po długich negocjacjach. Jagiellonia ogłasza obniżki

Piłka nożna
Porozumienie po długich negocjacjach. Jagiellonia ogłasza obniżki
fot. Cyfrasport
Piłkarze i sztab szkoleniowy Jagiellonii Białystok doszli do porozumienia z zarządem klubu w sprawie obniżek wynagrodzeń w związku z pandemią koronawirusa.

Piłkarze i sztab szkoleniowy Jagiellonii Białystok doszli do porozumienia z zarządem klubu w sprawie obniżek wynagrodzeń w związku z pandemią koronawirusa – poinformowała w poniedziałek Jagiellonia.

Jagiellonia Białystok była do niedawna jednym z kilku klubów PKO BP Ekstraklasy, który wciąż nie ogłosił zalecanego obniżenia kontraktów zawodników. W ostatnich dniach takie ustalenia przekazali mediom działacze m.in. Pogoni Szczecin, Lecha Poznań czy Rakowa Częstochowa. W Białymstoku sytuacja była znacznie bardziej skomplikowana, o czym publicznie powiedział nawet kapitan drużyny Taras Romanczuk.
 
Kilka dni temu nastroje uspokajał jednak prezes Jagi Cezary Kulesza. „Umówiliśmy się z drużyną, że sprawa nie będzie komentowana w mediach. Sytuacja wygląda o wiele lepiej niż została przedstawiona. Piłkarze podeszli do tego ze zrozumieniem. Jesteśmy na etapie podpisywania dokumentów” – przyznał.
 
Okazuje się, że w poniedziałek, po długich negocjacjach, piłkarze i sztab szkoleniowy Jagiellonii doszli do porozumienia z zarządem klubu w sprawie obniżek wynagrodzeń w związku z epidemią koronawirusa.
 
 
"Proces rozpoczął od siebie zarząd klubu. Jako pierwsza swoje wynagrodzenie obniżyła Wiceprezes Zarządu Agnieszka Syczewska (Prezes Cezary Kulesza nie pobiera wynagrodzenia). Następnie zawarto porozumienia z trenerami odpowiedzialnymi za formę pierwszego zespołu, a także wszystkimi zawodnikami" - czytamy w oświadczeniu.

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia zajmuje obecnie ósme miejsce.
seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie