Zmiany w Wiśle. Dawid Błaszczykowski prezesem!

Piłka nożna
Zmiany w Wiśle. Dawid Błaszczykowski prezesem!
fot. CyfraSport
Nowym prezesem został mianowany Dawid Błaszczykowski, brat Jakuba Błaszczykowskiego (na zdjęciu)

W poniedziałek Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdzyński i Jarosław Królewski przejęli akcje Wisły Kraków od Towarzystwa Sportowego Wisła – poinformował krakowski klub. Nowym prezesem został mianowany Dawid Błaszczykowski.

W poniedziałek strona internetowa Wisły Kraków poinformowała, że po wielu tygodniach negocjacji Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdzyński i Jarosław Królewski przejęli akcje Wisły SA od Towarzystwa Sportowego Wisła.

 

Jednocześnie mianowano nowego prezesa, którym został brat Jakuba, Dawid Błaszczykowski, który do tej pory działał w Radzie Nadzorczej Wisły. Pełniący dotychczas obowiązki prezesa Piotr Obidziński pozostanie jednak na Reymonta na czas przekazania wszystkich obowiązków.

 

Skowronek: Wisła Kraków jest gotowa, żeby wznowić treningi w parach

 

"31 marca 2020 roku w Krakowie doszło do podpisania szeregu umów zapewniających prowadzącej sekcję piłkarską spółce Wisła Kraków pięćdziesięcioprocentowy udział w prawach do nazwy i historycznego herbu, znajdujące się do tej pory w posiadaniu skupiającego pozostałe sekcje sportowe Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Porozumienie obejmuje znaki słowne „Wisła Kraków” i „TS Wisła” oraz znak słowno-graficzny „TS Wisła 1906”. Wszystkie będą mogły być wykorzystywane zarówno przez spółkę, jak i stowarzyszenie w kontekście prowadzonych przez te podmioty sekcji sportowych. Nowi właściciele dokonali zwolnienia hipoteki, będącej zabezpieczeniem pożyczki" - czytamy w oświadczeniu klubu.

 

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Wisła zajmuje obecnie trzynaste miejsce.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie