Brazylijczycy podjęli decyzję w sprawie Superligi siatkarzy

Siatkówka
Brazylijczycy podjęli decyzję w sprawie Superligi siatkarzy
fot. Cyfrasport
ada Cruzeiro w momencie przerwania rozgrywek zajmowała drugie miejsce w tabeli.

Po wideokonferencji i głosowaniu klubów Brazylijska Konfederacja Siatkówki (CBV) zdecydowała się na ostateczne zakończenie sezonu tamtejszej Superligi siatkarzy. Tytuł mistrzowski nie został przyznany.

W poniedziałek kluby uczestniczące w brazylijskiej Superlidze siatkarzy zorganizowały wideokonferencję, na której głosowano nad propozycją ostatcznego zakończenia sezonu, przerwanego w marcu z powodu pandemii koronawirusa. Osiem głosów było za, natomiast pięć było przeciwnych zakończeniu rozgrywek.

 

Za zamknięciem rywalizacji siatkarzy opowiedziały się kluby: Funvic Taubate, Volei Renata, Pacaembu/Ribeirao Preto, Volei Um Itapetininga, Grossa Volei, Maringa Volei, SESC/Rio de Janeiro oraz przedstawiciel Komitetu Sportowców. Przeciwko głosowały Sada Cruzeiro, Fiat/Minas, America Volei, APAN/Blumenau i SESI/Sao Paulo.

 

Siatkarska randka w ciemno. Co z tegoroczną edycją Ligi Narodów?

 

Rozgrywki Superligi siatkarzy zostały zawieszone 14 marca, tuż przed rozegraniem ostatniej kolejki fazy zasadniczej. W tabeli mistrz kraju z poprzedniego sezonu – Funvic Taubate zaledwie o punkt wyprzedzał ekipę Sada Cruzeiro.

 

Już miesiąc wcześniej – 19 marca, po konsultacji z klubami, podjęto decyzję o zakończeniu rozgrywek w lidze siatkarek, nie przyznając tytułu mistrzowskiego.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze