Koniec sezonu piłkarskiego w Holandii!

Piłka nożna
Koniec sezonu piłkarskiego w Holandii!
fot. PAP
Koniec sezonu piłkarskiego w Holandii!

We wtorek premier Holandii Mark Rutte zorganizował konferencję prasową, na której ogłosił zakaz rozgrywania meczów piłkarskich do 1 września. Oznacza to, że liga holenderska nie dokończy sezonu.

Początkowo mecze piłkarskie w Holandii zostały zawieszone do 1 czerwca. W związku z trudną sytuacją w kraju (ponad 34 tysiące potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem) rząd podjął decyzję, która zakazuje organizacji wydarzeń sportowych do 1 września.

Oznacza to, że sezon Eredivisie oraz innych rozgrywek krajowych nie może zostać dokończony. Wcześniej podobne próby wprowadzenia zakazów podejmowali burmistrzowie dużych miast.

 

Szokujące słowa piłkarza Interu! "Koronawirus opanował drużynę, jeden z nas prawie zemdlał"

 

KNVB (Królewski Holenderski Związek Piłki Nożnej) będzie musiał teraz ocenić sytuację i wydać oświadczenie, co te zakazy oznaczają dla klubów. Nasuwają się pytania, czy sezon zostanie anulowany, kto będzie mistrzem, kto zagra w europejskich pucharach i jak wygląda kwestia spadkowiczów? Po 25 kolejkach Eredivisie na prowadzeniu jest Ajax Amsterdam, ale ma tyle samo punktów co drugie AZ Alkmaar.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

IM, Polsat Sportq

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze