Kownacki dąży do rewanżu, ale... liczy też na walkę z pogromcą Joshuy. Padłyby kolejne rekordy?

Sporty walki
Kownacki dąży do rewanżu, ale... liczy też na walkę z pogromcą Joshuy. Padłyby kolejne rekordy?
fot. PAP
Kownacki dąży do rewanżu, ale... liczy też na walkę z pogromcą Joshuy. Padłyby kolejne rekordy?

Adam Kownacki chce udowodnić, że porażka z Robertem Heleniusem była wypadkiem przy pracy. - W wadze ciężkiej czasami decyduje jeden cios - powiedział.

Mało kto spodziewał się, że 7 marca w Barclays Center na Brooklynie dojdzie do tak wielkiej niespodzianki. Polak miał wykonać kolejny krok w drodze po walkę o mistrzostwo świata, a Helenius zdawał się być niezłym skalpem. Niestety, gigantyczny Fin zaskoczył Kownackiego. Choć po trzech rundach przegrywał u wszystkich sędziów punktowych, to w czwartej znokautował niepokonanego dotąd "Babyface'a".

 

- Byłem lekko zraniony. Robert trafił, a to była dla mnie nowa sytuacja. Czułem, że jest zmęczony. dlatego napierałem. To jednak boks i waga ciężka. Czasami jeden cios decyduje - powiedział w rozmowie z "Premier Boxing Champions" w programie "Time Out".

 

Motywacją do szybkiego powrotu, oczywiście, jeśli tylko gale bokserskie będą mogły się odbywać, jest dla Polaka syn Kazimierz. Pięściarz czuje się gotowy, by stoczyć kolejny pojedynek i z chęcią zmierzyłby się z Heleniusem raz jeszcze.

Zobacz także: Joshua zdradził, z kim chce się zmierzyć. Kownacki na prestiżowej liście!

 

- Na dziesięć walk wygrałby tylko raz - stwierdził Polak.

 

Prowadzący zapytał też o potencjalne starcie Kownackiego z byłym mistrzem świata i jedynym pogromcą Anthony'ego Joshuy. Czy Andy Ruiz Jr to ciekawa opcja dla Polaka? Nie tak dawno Kownacki bił się z innym bokserem posiadającym meksykańskie korzenie.

 

- Oczywiście. To była jedna z lepszych walk. Pobiliśmy kilka rekordów. Z Andym Ruizem zapewne zrobilibyśmy to samo - przyznał.

 

Chodzi o rekord celnych ciosów w wadze ciężkiej. Było to aż 667 uderzeń.

 

Priorytetem jest jednak rewanż z Heleniusem. - Chcę udowodnić, że to był wypadek przy pracy - zakończył.

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze