Minister sportu we Włoszech tłumi nadzieje. "Powrót szkolenia nie oznacza powrotu Serie A"

Piłka nożna
Minister sportu we Włoszech tłumi nadzieje. "Powrót szkolenia nie oznacza powrotu Serie A"
fot. PAP
Rządowe restrykcje i ograniczenia w Italii w ramach walki z koronawirusem obowiązują na razie do 3 maja.

Powrót do treningów nie będzie oznaczał szybkiego wznowienia rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy – uważa minister sportu Włoch Vincenzo Spadafora. W środę odbędzie się spotkanie z władzami federacji.

Rządowe restrykcje i ograniczenia w Italii w ramach walki z koronawirusem obowiązują na razie do 3 maja. Dlatego ewentualne treningi byłyby możliwe od 4 maja.

 

Minister Spadafora zwrócił uwagę, że wznowienie procesu szkolenia wcale nie musi oznaczać szybkiego powrotu rywalizacji w Serie A. „Liga piłkarska jest ekonomicznym gigantem, ale musimy spojrzeć na całą stronę sportową” – powiedział w wywiadzie dla „Rai 2”.

 

We Włoszech z powodu koronawirusa zmarło już ponad 24 tysiące ludzi. Zachowało zaś 181 tys. Na razie nie wiadomo, jakie będą dalsze zalecenia władz kraju ws. różnych sektorów życia codziennego.

 

ZOBACZ: Koźmiński: Milik w Juventusie będzie siadał na ławce, ale i tak powinien tam iść

 

- W środę mam spotkanie z przedstawicielami federacji, którzy przedstawią propozycję dotyczącą warunków wznowienia treningów. Razem to ocenimy. Aby liga mogła wrócić do gry, musi być dobrze przygotowana. Rozważę wszystko dokładnie, ale nie chciałbym dawać nikomu fałszywej nadziei, że początek szkolenia oznaczać będzie także początek Serie A – przyznał włoski polityk.

 

Już wcześniej Włoska Federacja Piłkarska zapowiedziała, że chciałaby wznowienia rozgrywek w tym kraju pod koniec maja lub na początku czerwca. Opinie klubów, według mediów, są podzielone. Przeciwko wznowieniu rywalizacji 2019/2020 jest co najmniej osiem drużyn.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie