UFC 249: Zawodnik wypadł z karty walk ze względu na zarażenie koronawirusem

Sporty walki
UFC 249: Zawodnik wypadł z karty walk ze względu na zarażenie koronawirusem
fot. PAP
Lyman Good nie wypadł z karty walk ze względu na uraz.

Nie tak dawno temu Lyman Good (21-5-1 NC, 11 KO, 3 SUB) przyznał, że nie będzie w stanie walczyć na gali UFC 249 z Belalem Muhammadem (16-3, 4 KO, 1 SUB), z powodu nieokreślonej kontuzji. Teraz poinformował, że faktycznym powodem wycofania się z karty walk jest to, że zaraził się koronawirusem.

Zawodnik przyznał w rozmowie z ESPN, że rzeczywistym powodem wypadnięcia z rozpiski nie jest uraz.

 

- Na początku powiedziałem, że nie wystąpię na gali UFC 249 ze względu na kontuzję, ale tak naprawdę, to w moim organizmie wykryto obecność SARS-CoV-2. Jak tylko się o tym dowiedziałem, to długo się nie zastanawiałem i od razu poinformowałem wszystkich. Jako zawodnicy MMA jesteśmy przyzwyczajeni do tego, by znosić wiele przeciwności losu. Przeziębienia i kontuzje nie są nam straszne i często trenujemy mimo wszystko. Początkowo myślałem, że złapałem zwykłe przeziębienie, ale jeden dzień był naprawdę trudny... Moje ciało w ogóle mnie nie słuchało, nie byłem w stanie sparować - powiedział Good.

 

Szef UFC zaskoczył? Hitowa gala odbędzie się już niedługo

 

Choć dolegliwości związane z chorobą COVID-19 utrzymywały się przez około tydzień, to zawodnik nie wymagał hospitalizacji. Koronawirusem zarazili się z kolei jego żona oraz trener.

 

- Martwiłem się o moich sparingpartnerów, trenerów i każdego, z kim miałem styczność. Nie chciałem, żeby inni się ode mnie zarazili i przenosili to na pozostałych. Czułbym się winny. Nie przyznałem się jednak publicznie od razu, ponieważ nie chciałem wzniecać paniki. Społeczeństwo teraz bardzo się boi i nie chciałem dolewać oliwy do ognia - dodał.

 

Na koniec przyznał też, że chciałby wrócić do karty walk najbliższej gali.

 

- Chciałbym wrócić do rozpiski. Mam niedokończone sprawy. Wypadłem na chwilę z obiegu, ale jestem już zdrowy i gotowy, by wejść do oktagonu - zakończył.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie