WHO: Międzynarodowe rozgrywki piłkarskie powinny być zawieszone do końca 2021 roku!

Piłka nożna
WHO: Międzynarodowe rozgrywki piłkarskie powinny być zawieszone do końca 2021 roku!
fot. PAP
WHO: Międzynarodowe rozgrywki piłkarskie powinny być zawieszone do końca 2021 roku!

W zeszłym tygodniu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz UEFA odbyły telekonferencję, której tematem przewodnim była najbliższa przyszłość futbolu w Europie. Zdaniem WHO, międzynarodowe rozgrywki piłkarskie powinny zostać zawieszone do końca 2021 roku.

Świat sportu nadal tkwi w zawieszeniu przez pandemię koronawirusa. Ostatnio pojawiły się optymistyczne informacje o powrocie lig krajowych oraz europejskich pucharów. Pierwsza do gry ma wrócić Bundesliga, co więcej niemieckie kluby już wrócily do treningów na boisku (oczywiście w ograniczonej formie). Do gry mają wrócić w maju.

 

Sawicki: Ekstraklasa musi zostać dokończona do 20 lipca! LM i LE odbędą się w sierpniu

 

W zeszły czwartek (16 kwietnia) odbyła się telekonferencja z udziałem ekspertów WHO oraz przedstawicieli UEFA, podczas której specjaliści ze Światowej Organizacji Zdrowia stwierdzili, że wszelkie rozgrywki międzynarodowe w Europie powinny zostać wstrzymane do końca 2021 roku. Przypomnijmy, że UEFA przeniosła mistrzostwa Europy na lato 2021 roku.

 

Oczywiście decyzje władz UEFA nie są podyktowane żądaniami WHO. Jeżeli jednak Unia posłuchałaby się ekspertów, oznaczać by to mogło, że Euro zostanie po raz kolejny przeniesione.

 

Co z innymi rozgrywkami? Pamiętajmy, że poza zmaganiami ligowymi są jeszcze Liga Mistrzów oraz Liga Europy, które według najbardziej pożądanego scenariusza mają wrócić w sierpniu.

 

Zlatan zakładnikiem koronawirusa. "Stał się niebezpieczny dla Włochów"

 

Eksperci z WHO obawiają się kolejnych fal epidemii koronawirusa. Według nich mają one nadejść jesienią 2020 roku oraz latem 2021. Jak UEFA zareaguje na opinie specjalistów? Być może dowiemy się w czwartek 23 kwietnia, gdyż wtedy dojdzie do spotkania Komitetu Wykonawczego UEFA.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie