Bujna broda zamiast maseczki? Nietypowy pomysł polskiego bramkarza

Piłka nożna
Bujna broda zamiast maseczki? Nietypowy pomysł polskiego bramkarza
fot. PAP
Bujna broda zamiast maseczki? Nietypowy pomysł polskiego bramkarza

W dobie pandemii koronawirusa niezbędne są maseczki oraz gumowe rękawiczki, które chronią ludzi przez zakażeniem się wirusem z Wuhan. Ciekawą alternatywę dla maseczki zaprezentował Bartłomiej Drągowski. Polski bramkarz Fiorentiny od kilku miesięcy hoduje brodę, która obecnie jest imponującej długości. Właśnie on ma chronić naszego rodaka zamiast maseczki.

Obecnie wszystkie rozgrywki piłkarskie na Starym Kontynencie, za wyjątkiem Białorusi, są wstrzymane. Włoskie kluby mają nadzieję wznowić treningi 4 maja.

 

Na oryginalny pomysł wpadł Drągowski, który użył do zasłonięcia ust i nosa użył swojej długiej brody zamiast maseczki. Trzeba przyznać, że wychowanek Jagiellonii Białystok wykazał się nie lada pomysłowością. Pytanie tylko, czy kreatywność bramkarza i jego broda, odpowiednio spełni swoją funkcję po wyjściu z domu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👍😷

Post udostępniony przez Bartłomiej Drągowski (@bdragowski)

 

W klubie Drągowskiego koronawirusem zakazili się napastnicy Patrick Cutrone i Dusan Vlahovic oraz obrońca German Pezzella. Ponadto zakażeniu uległo jeszcze siedem innych osób pracujących w klubie ze stolicy Toskanii. Wszyscy wygrali walkę ze śmiertelnym wirusem.

 

Drągowski jest w tym sezonie podstawowym bramkarzem w ekipie z Florencji. Niespełna 23-letni Polak rozegrał w bieżących rozgrywkach 27 meczów, w których zachował siedem razy czyste konto.

 

Zobacz także: Wyjaśniła się przyszłość Piszczka w Borussii Dortmund

 

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarło 437 osób zakażonych koronawirusem - poinformowała w środę Obrona Cywilna. Łączny bilans zmarłych w ciągu dwóch miesięcy epidemii wzrósł do 25085. Dane potwierdzają poprawę sytuacji epidemicznej. Pod względem liczby obecnie zakażonych najwięcej jest ich nadal w regionie Lombardia (34 tys.), w Piemoncie (15 tys.) i w Emilii-Romanii (13 tys.). W Wenecji Euganejskiej koronawirusa ma około 10 tys. osób. Najlepsza sytuacja panuje w Umbrii, Basilicacie i Molise, gdzie jest po 200-300 zakażonych.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie