Ekstremalny trening Kwiatkowskiego. Zamienił łazienkę w salę ćwiczeń

Inne
Ekstremalny trening Kwiatkowskiego. Zamienił łazienkę w salę ćwiczeń
fot. PAP
Michał Kwiatkowski nie próżnuje w trakcie pandemii

Michał Kwiatkowski podejmuje się nietypowych metod treningowych, żeby podtrzymać formę przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Łazienkę urządził tak, żeby służyła jako sala ćwiczeń. Kreatywności mógłby pozazdrościć mu niejeden kolarz.

Przebywający wraz z rodziną we Francji Kwiatkowski opracował własne metody i szereg ćwiczeń, które mają pomóc mu w przygotowaniach do przyszłorocznych igrzysk. W warunkach domowych stara się odtworzyć klimat panujący w Japonii. W tym celu, podejmuje się niecodziennych rozwiązań i poddaje swoje ciało ekstremalnemu wysiłkowi.

 

Włoszczowska: Nie chcę kończyć kariery w 2020 roku


- Nie zdradzę wszystkich swoich metod, ale mogę powiedzieć, że noce spędzam w namiocie tlenowym na wysokości. Zanim zjem śniadanie przez pół godziny trenuję podnosząc temperaturę ciała do 39 stopni, żeby to osiągnąć zakładam na siebie zimowe ubranie i podkręcam ogrzewanie w łazience do maksimum – powiedział zawodnik grupy INEOS w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

 


Z powodu pandemii koronawirusa zawody kolarskie zostały wstrzymane przynajmniej do czerwca. Problemem jest także wyjście w teren, dlatego sportowcy muszą wypracować własny schemat ćwiczeń w domu.


- Głównym wyzwaniem podczas ścigania się w Japonii będą duża wilgotność i wysoka temperatura. W związku z tym, chcę jak najlepiej przyzwyczaić swoje ciało do tych warunków – dodał.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie