Klub Fortuna 1 Ligi ogłosił redukcje wypłat

Piłka nożna
Klub Fortuna 1 Ligi ogłosił redukcje wypłat
fot. Cyfrasport

Piłkarze i sztab szkoleniowy pierwszoligowej Odry Opole zgodził się na redukcję wynagrodzeń na czas epidemii koronawirusa. Obcięcie pensji obejmuje nie tylko pierwszy zespół, ale także radę nadzorczą i zarząd klubu.

Kolejne kluby ogłaszają redukcję wynagrodzeń na czas panującej w Polsce epidemii koronawirusa. I to nie tylko w PKO BP Ekstraklasie, ale także Fortuna 1 Lidze. We wtorek o porozumieniu z piłkarzami i sztabem szkoleniowym poinformowali działacze pierwszoligowej Odry Opole. Obcięcie pensji w opolskim klubie obejmuje nie tylko pierwszy zespół, ale także m.in. radę nadzorczą i zarząd klubu.

ZOBACZ: Polska piłka wraca 27 maja. Czy to realna data?

„Zarząd klubu informuję, że w związku z panującą pandemią, sytuacja ekonomiczna klubu znacząco się pogorszyła. Wobec czego podjęte zostały negocjacje z pracownikami klubu dotyczące zmiany warunków płacowych w celu wprowadzenia trybu oszczędnościowego. Rada Nadzorcza, Zarząd Klubu, pracownicy administracyjni, trenerzy 1 zespołu, zawodnicy drużyny seniorów, trenerzy akademii, ze zrozumieniem przyjęli obecny stan rzeczy i przystali na niepobieranie lub obniżenie swoich wynagrodzeń w okresie przejściowym” – czytamy w krótkim komunikacie klubu.
Wcześniej na podobne działania zdecydowali się działacze m.in. Warty Poznań, Chrobrego Głogów, Miedzi Legnica czy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

W tabeli Fortuna 1 Ligi Odra zajmuje obecnie szesnaste miejsce – w strefie spadkowej.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie