Klub Polaka złożył wniosek o likwidację. Powodem koronawirus

Piłka nożna
Klub Polaka złożył wniosek o likwidację. Powodem koronawirus
fot. Rhylfc.co.uk
Za pośrednictwem klubowej strony Rhyl FC poinformowało o upadłości klubu.

Kolejny klub złożył wniosek o likwidację z powodu epidemii koronawirusa. Tym razem padło na drugoligowy walijski Rhyl FC, którego zawodnikiem jest Polak - Arkadiusz Piskorski.

Walijski klub Rhyl FC to kolejna ofiara koronawirusa. We wtorek szefowie drużyny poinformowali na stronie internetowej, iż rozpoczęli właśnie formalną likwidację spółki, co w rzeczywistości oznacza zakończenie funkcjonowania zespołu.  Występująca obecnie w drugiej lidze drużyna to dwukrotny mistrz Walii – w latach 2003-04 i 2008-09. Teraz historia założonego w 1878 roku klubu ma dobiec końca.
 
„Firma Rhyl Football Club Bellevue Limited informuje, że zainicjowała likwidację spółki. Trudna decyzja została podjęta po rozważeniu braku wpływów finansowych w związku z  zawieszeniem wszystkich działań ze względu na bezprecedensowy wpływ Covid 19” – wyjaśniły władze klubu.
Zawodnikiem Rhyl FC jest Polak - Arkadiusz Piskorski.  Były pomocnik Elany Toruń w Walii występuje od 2017 roku. Wcześniej reprezentował barwy Flint Town United i Cefn Druids AFC.
 
Rhyl FC to kolejny klub, który przegrał walkę z epidemią koronawirusa. Wcześniej stan upadłości ogłosiła słowacka MSK Zilina i belgijski KSC Lokeren.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze