Mistrz Polski podjął decyzję. Duża obniżka

Piłka nożna
Mistrz Polski podjął decyzję. Duża obniżka
fot. Cyfrasport
Duża obniżka pensji w zespole Piasta Gliwice.

Piast Gliwice dołączył do klubów, które ogłosiły porozumienie z piłkarzami i sztabem szkoleniowym w sprawie obniżenia wynagrodzeń w związku z panującą epidemią koronawirusa. Zawodnicy zgodzili się na obcięcie wypłat aż o 50 procent.

Mistrzowie Polski to kolejny klub PKO BP Ekstraklasy, który ogłosiły porozumienie z piłkarzami i sztabem szkoleniowym w sprawie obniżenia wynagrodzeń w związku z panującą w kraju epidemią koronawirusa. Wcześniej podobne ustalenia poczynili działacze Rakowa Częstochowa, Jagiellonii Białystok, Wisły Kraków, Wisły Płock czy Pogoni Szczecin. Jednym z ostatnich zespołów negocjującym obniżki byli gliwiczanie. We wtorek ogłoszono jednak, że i oni doszli w końcu do wspólnego stanowiska z prezesem Pawłem Żelemem.

Pensje zawodników i sztabu szkoleniowego trenera Waldemara Fornalika zostaną obcięte o 50 procent. „Kryzysowe” wynagrodzenie drużyna ma otrzymywać od marca do 30 czerwca.

Rodzina Bońka przeszła koronawirusa!

„Klub podkreśla, że nie było żadnych negocjacji, a decyzja o redukcji zarobków została podjęta jednomyślnie” – czytamy na stronie Piasta.

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Piast zajmuje obecnie drugie miejsce.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze