Piłkarze Legii doszli do porozumienia w sprawie obniżki pensji

Piłka nożna
Piłkarze Legii doszli do porozumienia w sprawie obniżki pensji
fot. Cyfrasport
Legia Warszawa zmniejszy piłkarzom wypłaty o 30 proc., a porozumienie obejmuje okres od marca do czerwca.

Władze Legii Warszawa osiągnęły z piłkarzami porozumienie w sprawie zmniejszenia wynagrodzenia zawodników lidera ekstraklasy. Przez cztery miesiące otrzymywać będę pensję mniejszą o 30 procent – poinformował w środę portal legia.net.

Z powodu pandemii koronawirusa nie odbywają się mecze ligowe i pucharowe, a kluby pozbawione dochodów ze sprzedaży biletów czy transmisji telewizyjnych negocjują z graczami obniżki pensji. Tak jest w Polsce i w całej Europie.

 

Wicemistrz kraju Legia Warszawa zmniejszy piłkarzom pobory o 30 proc., a porozumienie obejmuje okres od marca do czerwca.

 

Jak podał portal, pozostała kwota, czyli 70 procent, zostanie rozbita na kilkanaście rat.

 

Wcześniej na obniżki zgodzili się pracownicy klubu, zarząd, drużyna i trenerzy rezerw, a także sztab szkoleniowy pierwszego zespołu.


Cracovia rozpoczęła przygotowania do wznowienia rozgrywek

Dzień wcześniej mistrz Polski Piast Gliwice przekazał, że wynagrodzenie piłkarzy i trenerów za okres od marca do czerwca zostało zmniejszone o połowę. Redukcje płac nastąpiły także m.in. w kilku innych drużynach ekstraklasy, np. w Śląsku Wrocław, Lechu Poznań, Jagiellonii Białystok i Rakowie Częstochowa.

 

Pod koniec marca rada nadzorcza Ekstraklasy SA, na wniosek wszystkich klubów, podjęła uchwałę o zasadach ograniczania pensji zawodników w związku z nadzwyczajnymi okolicznościami w Polsce spowodowanymi przez pandemię koronawirusa.

 

Zgodnie z uchwałą, kluby są uprawione do obniżenia wynagrodzenia piłkarzy o 50 proc., jednak do kwot nie niższych niż 10 tys. zł brutto w przypadku umów o pracę lub umów cywilnoprawnych dla zawodników nieprowadzących działalności gospodarczej oraz do 10 tys. zł netto dla piłkarzy rozliczających się z klubami na podstawie faktury VAT.

 

Rozgrywki ekstraklasy zostały wstrzymane w połowie marca. Ich wznowienie planowane jest na przełom maja i czerwca.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie