Poranek z Polsatem Sport o odmrażaniu lekkoatletyki w Polsce

Inne
Poranek z Polsatem Sport o odmrażaniu lekkoatletyki w Polsce
fot. Polsat Sport
Poranek z Polsatem Sport o odmrażaniu lekkoatletyki w Polsce

W czwartkowym wydaniu magazynu Poranek z Polsatem Sport tematem przewodnim będzie sytuacja w polskiej lekkoatletyce. Przyjrzymy się także Rządowemu Programowi „Klub”. W programie prowadzonym przez Paulinę Chylewską przekonamy się, jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa radzą sobie polscy lekkoatleci. Transmisja od godziny 7:00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

20 kwietnia Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zdecydowała o zwiększeniu środków przeznaczonych na Rządowy Program „KLUB” z 42 milionów do rekordowej kwoty ponad 55 milionów złotych. Dzięki temu, ministerialnym wsparciem może zostać objętych 12 tysięcy szkoleniowców oraz 5 tysięcy klubów sportowych.

 

Rządowy Program „KLUB” to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Beneficjentami Programu są dzieci i młodzież do 18. roku życia. W 2019 roku ministerstwo sportu wsparło 3 885 małych i średnich klubów sportowych.

 

W związku z tym w studio zasiądzie trener młodzieżowej sekcji Znicza Pruszków - Hubert Byrka, który m.in. odniesie się do Rządowego Programu „KLUB”. Ponadto połączymy się z Olafem Olenderem ze Stowarzyszenia Klubu Sportowego Gdynia Sharks, a także z Tomaszem Miękusem z UKS-u Ostrobramska.

 

Nie zabraknie także dyskusji o lekkoatletyce. Kiedy sportowcy będą mogli wrócić do normalnych treningów? Swoje opinie w tej kwestii przedstawią: wielokrotny mistrz Polski w biegu na 110 m ppł - Damian Czykier, który pojawi się w studio, a także trener żeńskiej sztafety 4 x 400 m - Aleksander Matusiński oraz halowa mistrzyni Europy w sztafecie 4 x 400 m - Anna Kiełbasińska. Z trenerem Matusińskim oraz z naszą mistrzynią połączymy się za pomocą Skype'a.

 

Prowadząca również za pośrednictwem Skype porozmawia z wicemistrzem Europy w pchnięciu kulą Konradem Bukowieckim. 23-latek opowie, jak obecnie wyglądają jego treningi w domowym zaciszu. Z kolei dziennikarz Onet.pl - Tomasz Kalemba w internetowym łączeniu przybliży obecną sytuację sportu w dobie pandemii koronawirusa.

 

Program "Poranek z Polsat Sport" od poniedziałku do piątku o godzinie 7:00 w Polsacie Sport i Polsacie Sport News oraz na Polsatsport.pl.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie