Olbrzymi sukces Lecha. Zebrał 50 tys. zł

Piłka nożna
Olbrzymi sukces Lecha. Zebrał 50 tys. zł
fot. Cyfrasport
Olbrzymim sukcesem zakończyła się akcja Lecha Poznań, który wyprodukował maseczki ochronne dla swoich fanów.

Olbrzymim sukcesem zakończyła się akcja Lecha Poznań, który wyprodukował maseczki ochronne dla swoich fanów. Dzięki sprzedaży udało się zebrać blisko 50 tys., które zostanie przekazane szpitalom walczącym z koronawirusem.

Polskie kluby w najróżniejszy sposób pomagają w walce z koronawirusem. Jednym z pomysłów jest produkcja maseczek, którą rozpoczęło Zagłębia Lubin. „Miedziowi” zaczęli szyć maseczki w barwach klubu dla mieszkańców miasta. Później w ich ślady poszedł m.in. Lech Poznań.
 
Pomysł, aby produkować maseczki w barwach Kolejorza, okazał się strzałem w dziesiątkę. W sumie produkcją zajmują się cztery wielkopolskie szwalnie. Jak poinformował niedawno klub, udało się sprzedać ponad 10 tys. dwupaków z maseczkami, dzięki czemu zebrano ok. 50 tys. zł! Pieniądze już wkrótce zostaną przekazane placówkom medycznym walczącym z epidemią koronawirusa.
 
 
"Dokładną kwotę będziemy w stanie podać w ciągu kilku najbliższych dni, kiedy wszystkie transakcje, które jeszcze wiszą w systemie, zostaną potwierdzone przelewami. I tak jednak możemy powiedzieć o wielkim sukcesie akcji, bo nasza pomoc będzie mieć bardzo wymierny efekt w postaci sprzętu dla medyków" - powiedział dyrektor działu handlu Marcin Wierzejewski.
 
Maseczki w barwach Lecha można było kupić w cenie 29,90 zł w internetowym sklepie klubu. Przygotowywana jest ich kolejna dostawa.
seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie