Piłkarz Chelsea pomaga berlińskiemu szpitalowi

Piłka nożna
Piłkarz Chelsea pomaga berlińskiemu szpitalowi
fot. PAP
Piłkarz Chelsea pomaga berlińskiemu szpitalowi

Piłkarz Chelsea Antonio Rudiger przez najbliższe trzy miesiące pokryje koszty wyżywienia pielęgniarek w berlińskim szpitalu, w którym się urodził. W ten sposób chce w czasie pandemii koronawirusa podziękować miastu za możliwości, jakie stworzyło mu w młodości.

Londyński klub poinformował na swojej stronie, że środkowy obrońca przekazuje "znaczną darowiznę finansową" szpitalowi Berlin Charite, w którym urodził się 3 marca 1993 roku.

 

"Przed Wielkanocą skontaktowałem się z Charite i zapytałem, jak mogę najbardziej pomóc. Odpowiedzieli, że bardzo trudno jest zorganizować catering dla personelu pielęgniarskiego w tych dniach, ponieważ stołówka jest obecnie zamknięta, podobnie jak wszystkie restauracje wokół szpitala" - przyznał 27-letni Rudiger.

Zobacz także: Polak rozwiązał kontrakt z klubem tureckiej ekstraklasy

 

"Postanowiłem pokrywać koszty wyżywienia przez co najmniej trzy miesiące. Jestem wdzięczny za wszystko, co Berlin dał mi w młodości. Teraz mam możliwość oddania czegoś i wierzę, że sytuacja wkrótce się poprawi" - dodał piłkarz reprezentacji Niemiec.

 

W Niemczech odnotowano ponad 148 tysięcy przypadków zakażania koronawirusem, a liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła pięć tysięcy.

 

Rywalizacja w Premier League z powodu pandemii została wstrzymana 11 marca. Przerwa miała potrwać do końca kwietnia, ale niedawno zdecydowano, że ten okres zostanie przedłużony do odwołania.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze