Widzew przygotował maski dla kibiców. Piłkarze uczą, jak je nosić

Piłka nożna
Widzew przygotował maski dla kibiców. Piłkarze uczą, jak je nosić
fot. Widzew
Widzew przygotował maski dla kibiców. Piłkarze uczą, jak je nosić

Do oficjalnego sklepu internetowego Widzewa trafiły specjalne maseczki ochronne, które błyskawicznie stały się hitem sprzedaży. Piłkarze pierwszej drużyny pomogli przygotować instruktaż dotyczący ich użytkowania.

Sprzedaż bawełnianych maseczek w trzech widzewskich wzorach rozpoczęła się w czwartek 16 kwietnia. Właśnie tego dnia weszły w życie ogólnopolskie obostrzenia dotyczące konieczności zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Związana z tym oferta klubu spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem kibiców, którzy w kilka godzin wykupili kilkaset kompletów maseczek. W skład wartego 20 zł kompletu wchodzi jedna bawełniana maseczka w wybranym wzorze i dwie białe maseczki flizelinowe.

 

W odpowiedzi na stale rosnące zainteresowanie i coraz większe zapotrzebowanie w poniedziałek 20 kwietnia do sprzedaży trafiły trzy kolejne wersje widzewskich okryć twarzy, których 350 sztuk rozeszło się w zaledwie godzinę. Na koniec dnia licznik sprzedanych od początku akcji maseczek przekroczył 1500. W tej chwili, z powodu bardzo szybkiego rozchodzenia się towaru, kibicom do wyboru pozostały trzy wzory.

Zobacz także: Widzew zebrał już ponad 153 tysiące złotych. Wielka pomoc na ogólnopolską skalę

 

Klubowi zależy na bezpieczeństwie kibiców i całej widzewskiej społeczności, dlatego w pomocy dla kibiców poszedł krok dalej. Klubowa telewizja WidzewTV wspólnie z piłkarzami pierwszej drużyny przygotowała krótki instruktaż, w ramach którego Przemysław Kita, Łukasz Kosakiewicz, Bartłomiej Poczobut i Wojciech Pawłowski prezentują jak poprawnie zakładać, nosić i zdejmować maseczki tak,  by ograniczyć do minimum ryzyko zarażenia siebie i osób, z którymi możemy mieć kontakt w miejscach publicznych. Widzew zachęcił jednocześnie fanów, w ramach wyzwania #WIDZEcieWmasce, do pokazywania jak oni noszą maseczki

 

Do najważniejszych zasad należy posługiwanie się gumkami/sznureczkami, niedotykanie właściwej części maseczki, czyi materiału zasłaniającego usta i nos oraz upewnienie się, że maseczka ściśle przylega do grzbietu nosa. Należy pamiętać, że noszenie maseczek ochronnych ma za zadanie ochronić nie tylko nas, ale też wszystkie osoby z naszego otoczenia. W połączeniu z zachowaniem odpowiedniej higieny osobistej powinno to ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa i przyspieszyć proces powrotu do normalnego funkcjonowania całego społeczeństwa.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze