ZAKSA przedłużyła kontrakty z dwoma siatkarzami

Siatkówka
ZAKSA przedłużyła kontrakty z dwoma siatkarzami
fot. Cyfrasport
Paweł Zatorski to jeden z najlepszych siatkarzy świata grających na pozycji libero.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przedłużyła kontrakty z dwoma zawodnikami. W składzie kędzierzynian w przyszłym sezonie zobaczymy Pawła Zatorskiego i Krzysztofa Rejno.

Zatorski to jeden z najlepszych siatkarzy globu grających na pozycji libero. 29-letni zawodnik ma na swym koncie wiele sukcesów. Z reprezentacją Polski wywalczył m.in. dwa tytuły mistrza świata. W latach 2008–10 był zawodnikiem AZS Częstochowa, później reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów, a od 2014 roku jest siatkarzem klubu z Kędzierzyna-Koźla. Swą grą znacząco przyczynił się do triumfów ZAKSY, z którą sięgnął m.in. po trzy tytuły mistrza Polski (2016, 2017, 2019), dwa Puchary Polski (2017, 2019) oraz Superpuchar (2019).

 

Masny nie zagra w PlusLidze! Zaskakująca decyzja rozgrywającego

 

Rejno również trafił do ZAKSY w 2014 roku, ale dwa sezony spędził na wypożyczeniu, najpierw w MKS Będzin (2016–17), a następnie w Aluron Virtu Warcie Zawiercie (2018–19). W barwach klubu z Kędzierzyna-Koźla wywalczył mistrzostwo Polski (2016) i Superpuchar (2019).

 

 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, stara się utrzymać trzon zespołu. W następnym sezonie w klubie zagrają również m.in. rozgrywający Benjamin Toniutti, atakujący Łukasz Kaczmarek oraz przyjmujący Aleksander Śliwka, a drużynę poprowadzi trener Nikola Grbić.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze