Podano datę wznowienia rozgrywek piłkarskich w Turcji

Piłka nożna
Podano datę wznowienia rozgrywek piłkarskich w Turcji
fot. PAP/Abaca
Michał Pazdan jest jednym z kilku polskich piłkarzy w tureckiej ekstraklasie

Tureckie media podały datę wznowienia rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy. Według dziennikarzy ma to nastąpić w połowie czerwca, a mecze mają odbywać się bez kibiców. Sezon miałby zakończyć się do 26 lipca. - Mamy tymczasową decyzję o wznowieniu meczów Super League w dniach 12-14 czerwca - cytuje prezesa stowarzyszenia tureckich klubów Mehmeta Sepila telewizja TRT Haber.

Inny nadawca, CNN Turk, również cytując Sepila, podaje termin wznowienia sezonu w czerwcu. Podkreśla się, że dla działaczy priorytetem jest zakończenie rozgrywania meczów Super League i Pucharu Turcji do 26 lipca.

 

Jak dodano, w piątek odbyła się wideokonferencja z ministrem sportu, szefem Tureckiej Federacji Piłkarskiej oraz prezesami klubów tamtejszej ekstraklasy.

 

Legia rozpoczyna aukcję. Do kupienia koszulki gwiazd

 

W Turcji potwierdzono ponad 100 tysięcy przypadków koronawirusa, a liczba ofiar śmiertelnych wynosi ok. 2,6 tys.

 

W tamtejszej ekstraklasie grają Polacy: Michał Pazdan, Konrad Michalak i Daniel Łukasik w Ankaragucu, Kamil Wilczek - w Goeztepe, Bartłomiej Pawłowski i Paweł Olkowski - w Gaziantep FK, natomiast w Denizlisporze Radosław Murawski i do niedawna Adam Stachowiak.

 

W piątek ogłoszono natomiast przedwczesne zakończenie sezonu holenderskiej ekstraklasy - tam nie zostanie wyłoniony mistrz kraju.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

 

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze