Podstawowa przyjmująca DPD Legionovii odchodzi z klubu. Zagra w Serie A

Siatkówka
Podstawowa przyjmująca DPD Legionovii odchodzi z klubu. Zagra w Serie A
fot. Cyfrasport
Pomimo usilnych starań klubu, Olga Strantzali zdecydowała się na transfer do włoskiej Serie A.

Kwestia nowego kontraktu greckiej przyjmującej od dłuższego czasu spędzała sen z powiek kibicom i działaczom DPD Legionovii. Pomimo usilnych starań klubu, Olga Strantzali zdecydowała się na transfer do włoskiej Serie A.

Strantzali trafiła do DPD Legionovii przed rokiem i szturmem zdobyła serca kibiców. Czterokrotnie zdobyła tytuł MVP meczu, a trzy razy fani wybierali ją zawodniczką miesiąca.
 
– Chciałam z całego serca podziękować rodzinie DPD Legionovii. Ten rok to nie była dla mnie tylko praca, lecz ogromna przyjemność gry dla takiej publiczności. Od pierwszych dni sezonu czułam wsparcie kibiców i ekipy. To dla mnie zdecydowanie najtrudniejsze pożegnanie – powiedziała Greczynka.
 
 
Włodarze DPD Legionovii bardzo chcieli, by Strantzali nadal reprezentowała klub, jednak okazało się to niemożliwe.
 
- Fantastyczny sezon Olgi zwrócił na nią oczy całego siatkarskiego świata. Dostała propozycje gry z czołowych klubów najlepszych lig Europy i rozumiemy jej wybór. Zaproponowaliśmy jej znacznie lepszy kontrakt, niż ten z poprzedniego sezonu, jednak nie stać nas na licytowanie się z klubami o budżecie kilkukrotnie wyższym od naszego. Pozostaje życzyć powodzenia i powiedzieć sobie „do zobaczenia później”, ponieważ zapewniliśmy się wzajemnie, że chcielibyśmy kiedyś powrócić do tej współpracy - powiedział prezes DPD Legionovii Konrad Ciejka.
 
Słowa szefa klubu potwierdziła sama siatkarka. 
 
- Mam nadzieję, że się nie żegnamy, a tylko mówimy „do zobaczenia”. Będę za wami bardzo tęsknić. To był zdecydowanie najlepszy sezon w mojej karierze, to też początek wspaniałego okresu dla tego zespołu - oznajmiła przyjmująca.  
 
Menedżer klubu z Legionowa Maciej Szewczyk przyznał, że spodziewał się transferu Strantzali. W związku z tym szukał już zmienniczki dla Greczynki.   
 
– Bardzo żałujemy, że Olga odchodzi. Byliśmy jednak przygotowani na to, że może podjąć taką decyzję. Wiemy już, kto postara się „wejść w jej buty” w kolejnym sezonie, niestety w związku z pewnymi zapisami kontraktowymi będziemy mogli to ogłosić kibicom dopiero na początku czerwca.
 
 
 
WŁ, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze