Polscy szczypiorniści nie zagrają na MŚ w Egipcie

Piłka ręczna
Polscy szczypiorniści nie zagrają na MŚ w Egipcie
fot. Cyfrasport
Polska nie zagra na mistrzostwach świata szczypiornistów

Reprezentacja Polska nie zagra na mistrzostwach świata w piłce ręcznej mężczyzn. Turniej w Egipcie ma się odbyć w 2021 roku, Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) odwołała jednak mecze eliminacyjne na naszym kontynencie.

Reprezentacja prowadzone przez trenera Patryka Rombla miała rozpocząć kwalifikacje od dwumeczu z Litwą. Gdyby Polakom udało się pokonać tego rywala, kolejnym miała być narodowa drużyna Białorusi. Stawką tego drugiego dwumeczu był awans do mistrzostw świata.

 

W związku z brakiem terminów na mecze eliminacyjne EHF postanowiła je odwołać, a na mistrzostwa zakwalifikować drużyny na podstawie rankingu z mistrzostw Europy 2020 roku. Ze Starego Kontynentu do Egiptu pojadą więc: Słowenia, Niemcy, Portugalia, Szwecja, Austria, Węgry, Białoruś, Islandia, Czechy i Francja. Już wcześniej awans wywalczyły Hiszpania, Chorwacja i Norwegia.

 

Tkaczyk: PGE Vive miało problemy finansowe już przed pandemią

 

Polska na tegorocznych mistrzostwach Europy zajęła 21. miejsce, a ostatnią drużyna, która na podstawie rankingu zakwalifikowała się na mundial była 14. w końcowej klasyfikacji Francja.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze