Widzew obniżył pensje piłkarzom i trenerom

Piłka nożna
Widzew obniżył pensje piłkarzom i trenerom
fot. Cyfrasport
Klub obniży wynagrodzenia o 40 lub 30 procent.

Piłkarze i sztab szkoleniowy Widzewa Łódź doszli do porozumienia z władzami klubu w sprawie obniżenia wynagrodzeń w okresie epidemii koronawirusa. Redukcje mają obowiązywać do czerwca 2020 roku.

Zawodnicy pierwszej drużyny i sztab szkoleniowy Widzewa Łódź ustalili wspólnie z zarządem klubu porozumienie w sprawie redukcji ich wynagrodzeń w związku z panującą w Polsce epidemią koronawirusa. Nowe ustalenia będą obowiązywać w okresie od kwietnia do czerwca 2020 roku. Na ich mocy piłkarze otrzymają o 40 procent mniejsze wypłaty, a ci zarabiający mniej – o 30 procent.

 

„W oparciu o zawarte porozumienie obniżone w ten sposób pensje zawodników będą miały zastosowanie również w lipcu, jeśli w tym miesiącu kontynuowane będą rozgrywki ligowe sezonu 2019/2020” – poinformował klub.

 

Kiedy wystartuje Fortuna 1 Liga? PZPN podał termin

 

„Nie było targów, nie było obojętności, odsuwania od siebie trudnego tematu. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że w tym trudnym czasie konieczne jest solidarne działanie. Szybko ustaliliśmy warunki, ale formalności są bardziej czasochłonne. Nie możemy pozwolić, by przyszłość Widzewa była zagrożona, więc posiadane środki muszą nam starczyć na nieco dłużej niż do czerwca, czyli musimy oszczędzać” - powiedziała prezes Widzewa Martyna Pajączek.

 

 

Redukcja pensji objęła także pracowników klubu, pracowników Akademii Widzewa i członków zarządu.

 

W tabeli II ligi Widzew zajmuje obecnie pierwsze miejsce.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze