Większość piłkarzy zaakceptowała obniżki wynagrodzeń w Śląsku Wrocław

Piłka nożna
Większość piłkarzy zaakceptowała obniżki wynagrodzeń w Śląsku Wrocław
fot. Cyfrasport
Zdecydowana większość piłkarzy Śląska Wrocław zaakceptowała obniżki wynagrodzeń.

Śląsk Wrocław poinformował o redukcji wynagrodzeń piłkarzy pierwszej drużyny w okresie zawieszenia rozgrywek ligowych. Obniżki pensji są zgodne z uchwałą Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA.

Już w końcu marca Śląsk poinformował, że piłkarze zaakceptowali rozwiązanie przejściowe, jakim było zamrożenie części ich pensji. Kolejnym krokiem pozwalającym klubowi na utrzymanie płynności finansowej było wprowadzenie programu czasowej redukcji wynagrodzeń. Jak poinformowała oficjalna strona klubu z Wrocławia, zdecydowana większość piłkarzy zaakceptowała to rozwiązanie, przyjmując warunki tymczasowej obniżki pensji.

 

Widzew obniżył pensje piłkarzom i trenerom

 

– Wspólnie mierzymy się z tą nadzwyczajną sytuacją, dlatego dziękuję tym zawodnikom za zrozumienie i kolejną oznakę solidarności z klubem. Szczególnie chciałbym podkreślić rolę, jaką w tym złożonym procesie odegrała rada drużyny oraz piłkarze silnie związani ze Śląskiem, noszący w przeszłości kapitańską opaskę: Krzysztof Mączyński, Piotr Celeban, Wojciech Golla, Mariusz Pawelec i Kamil Dankowski. Swoim zaangażowaniem w czasie naszych rozmów potwierdzili, co oznacza "bycie liderem", nie uciekając w tym trudnym momencie od odpowiedzialności – powiedział prezes zarządu Śląska Wrocław Piotr Waśniewski.

 

Zasady czasowej redukcji wynagrodzeń zaakceptowali również wszyscy członkowie sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny wrocławskiego klubu. W komunikacie nie podano, którzy piłkarze nie przystali na propozycję klubu. "Przegląd Sportowy" informował w czwartek, że najmniejsze były szanse na porozumienie z Robertem Pichem i Matusem Putnockym.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze