Kolejne porozumienie w Premier League. Piłkarze Aston Villi otrzymają 3/4 pensji

Piłka nożna
Kolejne porozumienie w Premier League. Piłkarze Aston Villi otrzymają 3/4 pensji
fot. PAP
Kolejne porozumienie w Premier League. Piłkarze Aston Villi otrzymają 3/4 pensji

Piłkarze, sztab trenerski i kierownictwo przedostatniej w tabeli Premier League Aston Villi przez cztery miesiące otrzymywać będą 75 procent wynagrodzenia. Reszta zostanie im wypłacona z opóźnieniem - poinformował klub.

To kolejny zespół angielskiej ekstraklasy, w którym osiągnięto porozumienie z pierwszą drużyną w sprawie odciążenia budżetu. Kluby ponoszą duże straty finansowe w czasie, gdy rozgrywki są wstrzymane.

 

Zobacz także: Wznowienie Premier League możliwe na początku czerwca

 

"Piłkarze i trenerzy pierwszej drużyny oraz najwyżsi rangą członkowie zarządu zgodzili się na opóźnienie wypłaty 25 procent wynagrodzenia na cztery miesiące, aby wesprzeć klub w tym niepewnym okresie" - powiedział dyrektor Aston Villi Christian Purslow, cytowany na oficjalnej stronie internetowej klubu z Birmingham.

 

Na opóźnienie wypłat zgodzili się wcześniej zawodnicy Southampton (w tym obrońca Jan Bednarek), West Ham United (bramkarz Łukasz Fabiański), Sheffield United i Watfordu. Z kolei w Arsenalu zmniejszono wynagrodzenia o 12,5 procent.

 

Ostatnie spotkanie Premier League przed przymusową przerwą rozegrano 9 marca. Na razie nie wiadomo, kiedy sezon zostanie wznowiony, choć brytyjski "The Times" poinformował w sobotę, że prawdopodobnym terminem jest 8 czerwca.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze