Piłkarz Montpellier pierwszym graczem w Ligue 1 z koronawirusem

Piłka nożna
Piłkarz Montpellier pierwszym graczem w Ligue 1 z koronawirusem
fot. PAP
Junior Sambia (z prawej) jest zarażony koronawirusem i leży na oddziale intensywnej terapii po wprowadzeniu w stan śpiączki farmakologicznej.

Piłkarz Montpellier Junior Sambia jest zarażony koronawirusem i leży na oddziale intensywnej terapii po wprowadzeniu w stan śpiączki farmakologicznej. Jak podała agencja AFP, to pierwszy przypadek zarażenia u zawodnika występującego we francuskiej ekstraklasie.

Sambia zgłosił się do szpitala we wtorek z kłopotami żołądkowymi, do których później doszły problemy z oddychaniem. Pierwszy test na obecność koronawirusa dał wynik negatywny, ale powtórne badanie wykonane w piątek potwierdziło zakażenie.

 

- Jego stan jest stabilny. Nie pogorszył się ani nie poprawił w żadnym stopniu - zaznaczył agent piłkarza Frederic Guerra w rozmowie z dziennikarzem gazety "Le Parisien".

 

Zobacz także: Kowalski: Wszyscy patrzą na Niemców. Jeśli im się uda, piłka ruszy prawie wszędzie

 

Zdaniem menedżera, 23-letni pomocnik zaraził się podczas robienia zakupów.

 

We Francji potwierdzono łącznie ponad 122,5 tys. przypadków zakażenia koronawirusem i ponad 22 tysiące ofiar śmiertelnych.

 

Rozgrywki piłkarskie w tym kraju, jednym z najbardziej dotkniętych pandemią państw w Europie, zostały zawieszona w połowie marca na czas nieokreślony. Wznowienie ich zaplanowano wstępnie na 17 czerwca.

 

Po 28 kolejkach Ligue 1 w tabeli zdecydowanie prowadzi Paris Saint-Germain, które zgromadziło 68 punktów i o 12 wyprzedza Olympique Marsylia. Stołeczny klub ma też rozegrane jedno spotkanie mniej. Montpellier plasuje się na ósmej pozycji.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie