Piłkarze Arsenalu wracają do treningów jako pierwsi w Premier League

Piłka nożna
Piłkarze Arsenalu wracają do treningów jako pierwsi w Premier League
fot. PAP
Piłkarze Arsenalu wracają do treningów jako pierwsi w Premier League

Od kilku tygodni piłkarze Premier League pozostają w domach i czekają na znak, by wrócić do gry. Najbliżej powrotu jest Arsenal, którego zawodnicy mają się spotkać na treningu już w przyszłym tygodniu. Ośrodek treningowy jest już gotowy, by przyjąć sportowców z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Od 13 marca świat zawodowego futbolu w Anglii się zatrzymał. Gracze trenują jedynie indywidualnie, licząc, że wkrótce wrócą do treningów. Na zalecenia rządu i ligi nie zamierza czekać Arsenal. Zdaniem „ESPN” podopieczni Mikela Artety wrócą do zajęć na początku przyszłego tygodnia.

 

Ośrodek treningowy London Colney jest już gotowy na użytkowanie w nowym rygorze sanitarnym. Piłkarze mają przyjeżdżać wyłącznie na treningi. Przebrani i gotowi do zajęć piłkarze nie będą nawet wchodzić do klubowych budynków. Będą korzystali jedynie z licznych boisk w swojej bazie.

 

Wiemy także, jak będą wyglądały treningi. Piłkarze mają ćwiczyć w stałych małych grupach, z zachowaniem bezpiecznych odstępów. Zajęcia będą o różnych godzinach, by zawodnicy przypadkowo nie wpadli na siebie. Nie będzie przedtreningowych spotkań, możliwości wzięcia prysznica oraz wspólnych posiłków w ośrodku.

Według angielskich mediów prawdopodobnym terminem powrotu Premier League jest 8 czerwca.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie