Piłkarze Chelsea nie muszą rezygnować z części pensji. Klub poprosił o coś innego

Piłka nożna
Piłkarze Chelsea nie muszą rezygnować z części pensji. Klub poprosił o coś innego
fot. PAP
Piłkarze Chelsea nie muszą rezygnować z części pensji. Klub poprosił o coś innego

Chelsea nie będzie apelować do swoich piłkarzy o zrzeczenie się części wynagrodzenia podczas pandemii koronawirusa - poinformował londyński klub. Zamiast tego poproszono ich o aktywną działalność charytatywną.

Zawodnicy wielu drużyn w Europie postanowili przez jakiś czas nie pobierać pełnego wynagrodzenia, aby odciążyć budżety w czasie, gdy rozgrywki są wstrzymane. W Anglii negocjacje ze związkiem zawodowym piłkarzy w tej sprawie nie przyniosły efektów.

 

Niektóre kluby, m.in. Arsenal Londyn, West Ham United z bramkarzem Łukaszem Fabiańskim czy Southampton, którego obrońcą jest Jan Bednarek, we własnym zakresie porozumiały się ze swoimi zawodnikami.

 

BBC: Mistrz świata zostaje w Chelsea

 

Chelsea również prowadziła negocjacje z piłkarzami. Jak donosi agencja AP, klub starał się o 10-procentową obniżkę zarobków, ale ostatecznie i z tego pomysłu zrezygnował. Zamiast tego zwrócił się do drużyny o kontynuowanie działalności charytatywnej, przede wszystkim wspieranie rozpoczętej przez zawodników Premier League inicjatywy PlayersTogether, zbierającej pieniądze dla narodowej służby zdrowia (NHS).

Chelsea poinformowała również, że nie wyśle swoich stałych pracowników na przymusowe urlopy, natomiast współpracownikom zapewni pełne wynagrodzenie do 30 czerwca.

 

Ostatnie spotkanie Premier League przed przymusową przerwą rozegrano 9 marca. Na razie nie wiadomo, kiedy sezon zostanie wznowiony

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie