Przyszłość Ronaldo już się wyjaśniła?

Piłka nożna
Przyszłość Ronaldo już się wyjaśniła?
fot. PAP
Czy Cristiano Ronaldo pozostanie w Turynie? Dziennikarze nie maja wąpliwości.

Za sprawą wybuchu pandemii koronawirusa pojawiły się pogłoski mówiące o możliwej zmianie klubu przez Cristiano Ronaldo. Włoskie media spekulowały, że w dobie kryzysu, Juventus rozważa sprzedaż portugalskiej gwiazdy. Z kolei najnowsze doniesienia wskazują zaś na zupełnie inny scenariusz.

Jak wynika z informacji przekazanych przez internetowe wydanie znanej włoskiej gazety – "Tuttosport", Ronaldo nie rozważa opuszczenia Juventusu. Chrapkę na Portugalczyka miałoby wiele silnych klubów ze Starego Kontynentu. Media łączyły CR7 przede wszystkim z transferem do Paris-Saint Germain, ale także pojawiały się głos, że Manchester United chciałby powrotu swojej dawnej gwiazdy na Old Trafford. Na nic takiego się jednak nie zanosi.

 

W klubie z Turynu Ronaldo zarabia aż 31 mln euro rocznie, co czyni go rzecz jasna najlepiej opłacanym zawodnikiem mistrzów Włoch. Gdy pandemia już ustąpi i sytuacja wróci do względnej normy, 35-latek podobno jest gotów nawet zgodzić się na obniżkę pensji.

 

Ronaldo jak wszyscy! Musi korzystać z usług domowego fryzjera (WIDEO)

 

Działacze Juventusu pozostają w ciągłym kontakcie z Ronaldo. Co za tym idzie, piłkarz pochodzący z Madery doskonale zna sytuację panującą w klubie z Turynu. – Ronaldo czuje się szczęśliwy w Juve, dlatego nie rozgląda się za nowym pracodawcą – pisze tuttosport.com.

 

Ronaldo od ponad miesiąca wraz z najbliższymi przebywa na rodzinnej Maderze. Kapitan reprezentacji Portugalii do wznowienia rozgrywek przygotowuje na portugalskiej wyspie się w domowym zaciszu, ale również zdarzało mu się odbyć trening na miejscowym, kameralnym stadionie.

 

CR7 do Juventusu trafił w lipcu 2018 roku za 117 mln euro. Od tej pory rozegrał 75 meczów, w których strzelił 53 gole i zanotował 14 asyst. Kontrakt mistrza Europy z 2016 roku z klubem ze stolicy Piemontu obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Wszystko zatem wskazuje na to, że umowa zostanie wypełniona.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie