Ważne decyzje MKOl. Krajowe komitety dostaną dodatkowe pieniądze

Inne
Ważne decyzje MKOl. Krajowe komitety dostaną dodatkowe pieniądze
fot. PAP/EPA
Dla krajowych komitetów olimpijskich przełożenie igrzysk w Tokio oznacza straty

W związku ze zmianą terminu rozegrania igrzysk olimpijskich w Tokio, ważne decyzje podejmuje Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Władze poinformowały, że krajowe komitety otrzymają dodatkowo 10,3 miliona dolarów, a kadencje ich szefostwa mogą być wydłużone. Jest zgoda na przeprowadzenie wyborów dopiero po przeniesionej na 2021 rok imprezie w stolicy Japonii.

Dodatkowe pieniądze od MKOl mają zrekompensować krajowym komitetom straty poniesione w związku z przełożeniem zmagań w Tokio. Suma przekazana przez centralę federacjom biorącym udział w igrzyskach wzrosła tym samym do 57 mln USD.

 

Już wcześniej MKOl ogłosił, że przekaże 15 mln dolarów na stypendia, które umożliwią 1600 sportowcom ze 185 krajów przygotowanie się do igrzysk. Jak zaznaczono, wypłata tych świadczeń została przedłużona do 2021 roku.

 

Sportowcy wrócą do COS w Spale i Wałczu 9 maja

 

W komunikacie zaznaczono, że w przypadku wielu krajowych komitetów olimpijskich czteroletnia kadencja kończy się w tym roku. Z uwagi na zmianę terminu igrzysk dopuszczona została w ramach wyjątku możliwość wydłużenia kadencji obecnych władz i przeprowadzenia wyborów po igrzyskach.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie