Arsenal ponownie otwiera ośrodek treningowy dla piłkarzy

Piłka nożna
Arsenal ponownie otwiera ośrodek treningowy dla piłkarzy
fot. PAP
Arsenal poinformował, że w przyszłym tygodniu ponownie otwiera ośrodek treningowy dla piłkarzy.

Arsenal poinformował, że w przyszłym tygodniu ponownie otwiera ośrodek treningowy dla piłkarzy. „Kanonierzy” zaznaczyli, że w związku z obostrzeniami dot. koronawirusa, nadal będą przestrzegane np. zasady dystansu społecznego.

W komunikacie Arsenal podał, że piłkarze będą mieli dostęp do boisk w London Colney na treningi indywidualne.

 

„Wszystkie budynki w ośrodku pozostają zamknięte. Zawodnicy będą podróżować i ćwiczyć indywidualnie, a następnie wrócą do swych domów” – zaznaczono.

 

Obecność graczy w ośrodku będzie oparta na systemie rotacyjnym.

 

Półtora miesiąca temu, tj. 12 marca u menedżera Arsenalu Hiszpana Mikela Artety zdiagnozowano koronawirusa. To był pierwszy przypadek zarażenia w angielskim futbolu. Od tego momentu nie odbyło się ani jedno spotkanie w Premier League.

 

Według dziennika „The Times” wznowienie rozgrywek ekstraklasy jest możliwe 8 czerwca. Sezon miałby się zakończyć 27 lipca.

 

Niedawno w Arsenalu rozmawiano ze wszystkimi piłkarzami, po tym jak ujawniono, że Alexandre Lacazette, David Luiz, Nicolas Pepe i Granit Xhaka rzekomo złamali zasadę dystansu społecznego.

 

Kluby ligi angielskiej nie mają jeszcze zgody rządu na treningi w grupach. Spekuluje się, że na początku maja będą mogły wznowić treningi, a następnie będą potrzebować dwóch-trzech tygodni do ponownego rozgrywania spotkań. Dlatego powrót na boiska może mieć miejsce dopiero w czerwcu. Wcześniej konieczne będzie m.in. testowanie zawodników pod kątem koronawirusa.

 

W Polsce piłkarze ekstraklasy wracają do gry 29 maja. W sobotę plan odmrażania polskiego sportu przedstawili premier Mateusz Morawiecki i minister resortu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie