Bieniek bliski powrotu do PlusLigi

Siatkówka
Bieniek bliski powrotu do PlusLigi
fot. CyfraSport
Mateusz Bieniek, który od tego sezonu występuje we włoskiej Serie A1, może niebawem wrócić do PlusLigi.

Mateusz Bieniek, który od tego sezonu występuje we włoskiej Serie A1, może niebawem wrócić do PlusLigi. 26-letnim środkowym interesują się trzy polskie kluby. Co ciekawe, reprezentant Polski miałby odejść z Cucine Lube Civitanova, ale jedynie na zasadzie rocznego wypożyczenia.

O możliwym powrocie Bieńka do kraju poinformował "Przegląd Sportowy". Zdaniem częstego bywalca naszego magazynu #7strefa – Kamila Drąga, środkowy naszej drużyny narodowej, może po roku spędzonym we Włoszech wrócić do PlusLigi na wypożyczenie. Sam zainteresowany na razie jednak takiego scenariusza nie potwierdza.

 

- Mam ważny kontrakt z Cucine Lube Civitanova na sezon 2020/21. Podoba mi się w Italii, gram w najlepszej drużynie świata i realizuję swoje ambicje – powiedział Bieniek.

 

Kurek podpisał kontrakt na kolejny sezon!

 

Sytuację mistrza świata uważnie monitorują jednak polskie kluby, które liczą, że uda im się go sprowadzić na zasadzie rocznego wypożyczenia. Nieoficjalnie w tym gronie wymienia się PGE Skrę Bełchatów, którą opuści Jakub Kochanowski. Zawodnik przechodzi do ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle. Drugim zainteresowany usługami Bieńka jest właśnie ZAKSA, gdyż jej szeregi na rzecz Jastrzębskiego Węgla opuści Łukasz Wiśniewski. Nazwa trzeciego klubu na razie pozostaje nieznana.

 

Głos w sprawie ewentualnego transferu 26-letniego siatkarza zabrał jego agent – Jakub Michalak.

 

- Nie mogę potwierdzić nazw klubów, ale rzeczywiście bierzemy pod uwagę opcję wypożyczenia. W grę wchodzą trzy polskie zespoły – przyznał Michalak na łamach "Przeglądu Sportowego".

 

Ponadto przedstawiciel Bieńka wyznał, że włoski klub wyraził zgodę na poszukiwania nowego klubu dla zawodnika.

 

– Mamy od działaczy Cucine Lube zielone światło w tej sprawie, ale wstrzymujemy się z decyzją do czasu, gdy włoski klub zakończy ruchy transferowe. Może się bowiem okazać, że problem z limitem obcokrajowców przestanie w następnym sezonie istnieć i wtedy Mateusz bez przeszkód będzie mógł grać we wszystkich meczach Serie A. Dla niego najważniejsze są igrzyska olimpijskie i jak najlepsze przygotowanie do sezonu kadrowego. Stąd pomysł o ewentualnym wypożyczeniu – stwierdził Michalak.

 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze