Dudek stracił pracę w kontrowersyjnych okolicznościach. "Lepiej późno, niż później"

Piłka nożna
Dudek stracił pracę w kontrowersyjnych okolicznościach. "Lepiej późno, niż później"
fot. PAP
Dariusz Dudek znowu został bez pracy

Dariusz Dudek nie jest już trenerem Zagłębia Sosnowiec. Klub z województwa śląskiego podjął decyzję o nie przedłużaniu kontraktu ze szkoleniowcem. Powodem rozbieżności finansowe pomiędzy zainteresowanymi stronami.

O fakcie rozstania Dudka z sosnowieckim klubem, poinformowała oficjalna strona internetowa Zagłębia Sosnowiec w artykule o wymownym tytule "Lepiej późno, niż później". Poniżej wypowiedź prezesa Zagłębia Marcina Jaroszewskiego, który w taki oto sposób argumentuje nie przedłużanie kontraktu z Dudkiem.

 

Kto sfinansuje testy na koronawirusa w Fortuna 1 Lidze? „Liczymy na wsparcie PZPN”

 

- Przerwa będzie trwała jeszcze ponad miesiąc, to czas zbliżony do letniej przerwy w rozgrywkach. Uznaliśmy, że w obecnym stanie byłby to czas stracony. Może nie tyle w kontekście ostatnich 12 kolejek ligowych, co w kontekście całości funkcjonowania klubu i przede wszystkim budowy drużyny na przyszły sezon. Nie wiemy, ile będzie trwała letnia przerwa, ile będzie czasu na letnie transfery pod którymi musi się podpisać nowy trener. Czeka nas na pewno wiele pracy zarówno na boisku jak i w obszarze skautingu. Nowa osoba albo zaakceptuje obecne propozycje tego działu co do wzmocnień, a może je skoryguje albo po prostu uzna ze zbędne. Nie chcemy latem działać nerwowo. Uznaliśmy, że to najlepszy moment, stąd taka decyzja. Trenerowi Dudkowi jeszcze raz dziękujemy za awans w sezonie 2017/18 i życzymy powodzenia w dalszej pracy - wyjaśnił prezes Marcin Jaroszewski.

 

Klub z Sosnowca poinformował jednocześnie, że głównym powodem takiej, a nie innej decyzji są rozbieżności finansowe pomiędzy stronami. Zdaniem włodarzy Zagłębia są one tak duże, że nie było mowy o negocjacjach.

 

Nazwisko nowego trenera Zagłębia oraz sztabu szkoleniowego ma zostać podane do publicznej wiadomości w piątek 1 maja.

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze