Hamilton: Każdego dnia tęsknię za wyścigami

Moto
Hamilton: Każdego dnia tęsknię za wyścigami
fot. PAP
Hamilton: Każdego dnia tęsknię za wyścigami

„Każdego dnia tęsknię za wyścigami. Po raz pierwszy od ósmego roku życia nie rozpocząłem sezonu” – napisał w mediach społecznościowych mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton.

W poniedziałek organizatorzy poinformowali, że odwołana została kolejna Grand Prix – tym razem Francji, zaplanowana na 28 czerwca. W tej sytuacji tegoroczna rywalizacja może się rozpocząć dopiero 5 lipca w Austrii, prawdopodobnie bez kibiców. Dwa tygodnie później kierowcy mają się ścigać w Wielkiej Brytanii.

 

„Każdego dnia tęsknię za wyścigami. Po raz pierwszy od ósmego roku życia nie rozpocząłem sezonu. Ale kiedy żyjesz dla czegoś co kochasz, a tego nie ma, na pewno pozostaje wielka pustka. Można jednak i z tego wyciągnąć pozytywne rzeczy” - powiedział Hamilton.

 

Zobacz także. Formuła 1: Znamy datę rozpoczęcia sezonu 

 

Sześciokrotny mistrz świata Formuły 1 zaznaczył, że wszyscy mają obecnie dużo czasu na myślenie o życiu, decyzjach, celach, ludziach wokół nas itd.

 

„Dzisiaj widzimy czystsze niebo na świecie, mniej zwierząt zabija się dla naszej przyjemności tylko dlatego, że nasze wymagania są mniejsze, gdyż wszyscy zostają w swych domach. Nie bądźmy tacy jak wcześniej, kiedy wchodziliśmy w ten trudny okres. Wyjdźmy z niego z lepszą znajomością naszego świata, zmieniając własne wybory i nawyki” – stwierdził Hamilton.

 

Z powodu koronawiruse w sezonie 2020 odwołano już lub odroczono na czas nieokreślony dziesięć wyścigów F1.

 

W tym roku kierowcą testowym w sponsorowanym przez PKN Orlen teamie Alfa Romeo ma być Robert Kubica

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Orlen Team Studio - 12.01

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie