Kto sfinansuje testy na koronawirusa w Fortuna 1 Lidze? „Liczymy na wsparcie PZPN”

Piłka nożna
Kto sfinansuje testy na koronawirusa w Fortuna 1 Lidze? „Liczymy na wsparcie PZPN”
fot. Cyfrasport
Kto sfinansuje testy na koronawirusa w Fortuna 1 Lidze? „Liczymy na wsparcie PZPN”

Marcin Janicki był gościem programu "Poranek z Polsatem Sport". Prezes Fortuna 1 Ligi opowiedział o szczegółach testów na koronawirusa, które czekają członków klubów zaplecza Ekstraklasy.

Paulina Chylewska: Czy może Pan powiedzieć, jak od strony logistycznej będzie wyglądał powrót piłkarzy Fortuna 1 Ligi na boiska?

 

Marcin Janicki: Jesteśmy w trakcie realizowania pierwszego etapu planu przywrócenia rozgrywek, który polega na izolacji zawodników i działaczy klubów. Następnym krokiem będzie przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa wszystkim piłkarzom i członkom sztabów. Na początku przyszłego tygodnia mają zostać otwarte obiekty i będzie można trenować w małych grupkach. Następnie, poczynając od 11 maja, liczba zawodników uczestniczących w zajęciach zostanie zwiększona.

 

Jakim dokładnie testom zostaną poddani piłkarze i kto pokryje koszty całego przedsięwzięcia?

 

Każdy piłkarz będzie poddany badaniu dwukrotnie. Pierwsze testy odbędą się po zakończonej izolacji, a kolejne dwa dni przed pierwszym meczem. Liczymy na to, że Polski Związek Piłki Nożnej udzieli nam wsparcia w zakresie wdrażania procedury poddawania członków klubów testom. Po wstępnych rozmowach, taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny. Prezes Zbigniew Boniek już wiele razy pokazywał, że polskie kluby i liga są dla niego ważne. W tej kwestii można zaufać PZPN.

 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

 

Program "Poranek z Polsat Sport" od poniedziałku do piątku o godzinie 7:00 w Polsacie Sport i Polsacie Sport News oraz na Polsatsport.pl.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze