Mistrzyni Polski odchodzi z Chemika

Iryna Trushkina (druga z prawej) odchodzi z Chemika

Grupa Azoty Chemik Police buduje zespół na kolejny sezon, ale nie ma w nim miejsca dla Iryny Trushkiny. Klub z Polic nie przedłużył umowy z ukraińską środkową, która była podstawową zawodniczką ekipy mistrza Polski.

Sezon w Lidze Siatkówki Kobiet zakończył się przedwcześnie ze względu na pandemię koronawirusa. Wśród pań mistrz Polski został wyłoniony mimo nierozegrania fazy play-off, a dzięki punktowi przewagi w fazie zasadniczej tytuł przypadł właśnie Grupie Azoty Chemik Police.

Siatkarka Chemika przeszła operację kolana. Czeka ją długa rehabilitacja

Podstawową zawodniczką ekipy mistrzyń Polski była właśnie Trushkina, która jest środkową bloku. Ukrainka wystąpiła w w 18 spotkaniach LSK i zdobyła 130 punktów, najwięcej przeciwko Pile - 15. Oficjalna strona Chemika przypomina jednak inny występ środkowej, która błyszczała w finałowej rywalizacji o Puchar Polski.

"Środkowa zaprezentowała się w niej z bardzo dobrej strony, zdobywając 16 oczek" - napisano na portalu Chemika. Klub z Polic podziękował również swojej byłej już zawodniczce za grę. "Iryna, dziękujemy za występy w barwach Chemika. Powodzenia w dalszej karierze" - czytamy w Internecie. Przypomniano również, że Trushkina zdobyła z zespołem Puchar Polski i Superpuchar kraju.

Od kilkunastu dni spekuluje się, że Trushkinę na środku siatki w Policach może zastąpić Agnieszka Kąkolewska. Reprezentantka Polski ma wrócić do Polski po kilkuletnim pobycie na Półwyspie Apenińskim.